Robienie zakupów Wyposażenie i urządzanie mieszkania

Co na okna zamiast żaluzji i rolet? O okiennicach shutters

Potrzebujesz szatersów? Powinieneś odwiedzić tę stronę.

Projektując aranżację wnętrza, rzadko przeznacza się wiele uwagi na wyeksponowaniu okien. Zwykle decyzja pada na szablonowe rozwiązanie, czyli zasłony oraz firanki, które czasami łączone są z żaluzjami. Jednak jest jeszcze jedno budujące sobie krąg sympatyków rozwiązanie – nowoczesne okiennice ozdobne typu shutters.

Na okna, ale też na drzwi szafy – wykorzystanie okiennic wewnętrznych

Główną właściwością shuttersów (bądź też w spolszczonym zapisie – szutersów) jest to, że lamele zainstalowane na tego typu okiennicach ozdobnych są ruchome, wobec tego można ustawiać je pod dowolnym kątem, zależnie od kaprysu mieszkańców. Producenci wytwarzają je z polichlorku winylu (PCV), listw drewnianych, a także z płyt pilśniowych. Shuttersy zakłada się zwłaszcza na oknach, jednakże równie dobrze sprawdzają się na drzwiach szafy. Okiennice wewnętrzne shutters to wprawdzie element okna, który w polskich domach spotyka się w dalszym ciągu sporadycznie, ale większa część z nas na pewno kojarzy je z telewizji bądź kina, bowiem te okiennice są często wykorzystywane na obszarach z gorącym klimatem, a więc w Afryce Południowej czy w Australii.

Dlaczego warto wybrać shuttersy?

Shuttersy to okiennice dekoracyjne które nie tylko świetnie się prezentują, lecz mają również zastosowanie. Dzięki nim można w pasywny sposób kontrolować użycie padającego światła: latem powstrzymywać gromadzenie się ciepła w pomieszczeniach, a zimą – zapobiegać jego stracie. Okiennice wewnętrzne pasują do rozmaitych stylów wnętrz i nie ma zazwyczaj problemów, żeby założyć je na większości ram okiennych. Produkuje oraz instaluje się je na zlecenie, co skutkuje tym, iż są z pewnością kosztowniejszym rozwiązaniem niż np. żaluzje. Shuttersy jednak nadają pomieszczeniom niezmiernie gustowny wygląd, w wyniku czego zwiększają wartość nieruchomości. Należy też podkreślić, że okiennice wewnętrzne typu shutters są regulowane bez stosowania łańcuszków, co rodzice ciekawskich dzieci oraz właściciele psotnych psów i kotów, które poplątać wystające żyłki, uznają na pewno za dodatkową zaletę.

Siedziba:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]