Robienie zakupów Tematyka żywnościowa

Czy istnieją zamienniki kapsułek do ekspresu Tchibo Cafissimo?

Sprawdź, gdzie kupić kapsułki Cafissimo.

Technika parzenia kawa w kapsułkach jest znana od końca lat 70-tych i powoli zdobyła sobie miliony zwolenników. Ten praktyczny system pozwala na zaparzenie napoju wysokiej jakości niezwykle prostą metodą – należy włożyć kapsułkę z kawą do zasobnika w ekspresie, dodać wodę do pojemnika i zaledwie po kilkunastu sekundach można rozkoszować się aromatycznym napojem.

Kawy speciality z Kolumbii i Etiopii – zamienniki kapsułek Tchibo Cafissimo

Istnieje kilka systemów takiego przygotowywania kawy. Jednym z popularniejszych na świecie jest ten należący do niemieckiego koncernu Tchibo. Kapsułki do ekspresów Tchibo Cafissimo odróżniają się kształtem od innych, co przez narzucało klientom konieczność zaopatrywania się w nie od jednego producenta. Kwestia ta dotykała wszelkich systemów kaw w kapsułkach, jakkolwiek w ostatnich latach oferowanych jest na rynku – również w Polsce – coraz więcej ich substytutów. Firma Italian Coffee produkuje kapsułki do sporej ilości systemów, w tym także zamienniki kapsułek Tchibo Cafissimo. W systemie Tchibo Cafissimo firma ta utworzyła linię kaw speciality, czyli tzw. kaw single origin. Ziarna tych kaw charakteryzują się tym, że pochodzą z jednej uprawy, gatunku oraz zbioru. Smak jej naparu jest charakterystyczny, ponieważ stworzyło go mnóstwo najrozmaitszych czynników, m.in. konkretne warunki atmosferycznepanujące w roku wzrostu roślin. Łączenie kaw single origin z mlekiem bądź dodatkami aromatyzującymi zagłusza ich niepowtarzalny nuty smak. Na rynku kupić można zamienniki kapsułek Tchibo Cafissimo skrywające kawę z ziaren z Angoli (100% robusta), jak również z Brazylii i Etiopii (100% arabika). W tych ziarnach mocno wyczuwalne są nuty czekoladowe, kwiatowe i kakaowe.

Jaki jest koszt kawy z zamienników kapsułek Tchibo Cafissimo?

Zaparzacze do kawy w kapsułkach sprawdzą się zarówno w biurach lub pensjonatach, jak i w domu. Koszt kawy w przeliczeniu na jedną porcję nie jest wygórowany i na ogół mieści się w przedziale 1,10-1,50 zł. Oznacza to, iż taka kawa jest kilkukrotnie tańsza aniżeli identyczny napój podawany w bufetach w biurze lub w kawiarniach w galerii. Rozsądne ceny oraz niebanalne wzornictwo ekspresów na kapsułki powodują, że coraz częściej pojawiają się one w naszych domach. Za ich sprawą będziemy mogli cieszyć się filiżanką takiej kawy do niedzielnego ciastka, a przy tym podamy koleżankom wysokiej jakości kawę podczas okazjonalnych spotkań, bez obaw o duże koszty. Jeśli chcemy nabyć zamienniki kapsułek Tchibo upewnijmy się zawsze czy będą nadawać się do posiadanego przez nas ekspresu.

Siedziba:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]