Budownictwo Robienie zakupów

Jak chronić powierzchnie drewniane? O olejach, ługu i bejcy do drewna

Jeśli potrzebujesz wosku do mebli, koniecznie sprawdź https://verdeavis.pl/chemia-profesjonalna/pielegnacja-drewna.html

Środki do ochrony drewna to produkty stosowane zarówno do mebli umieszczonych wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Jak działają impregnaty do drewna i z jakiego powodu powinno się zabezpieczyć nimi drewniane meble?

Środki do pielęgnacji drewna – wykorzystanie

Drewno jest materiałem nadającym pomieszczeniu przytulny charakter. Stanowi ono surowiec popularnie wykorzystywany do produkcji mebli i elementów wykończeniowych (okładziny na schody, balustrady, podłogi). Dostępne na rynku środki do impregnacji drewna zabezpieczają surowy materiał przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych – promieniowania UV czy deszczu, dzięki czemu meble utrzymują się w nienagannym stanie przez długi czas. Znakomite rezultaty zapewnia olejowanie i woskowanie drewna, a wspaniałe efekty wizualne – bejcowanie i ługowanie. Ostatnie dwie metody pozwalają na uzyskanie ciekawych efektów kolorystycznych – na przykład stosowne wybarwienie drewna dębowego.

Pielęgnacja środkami do pielęgnacji podłóg drewnianych oraz mebli

Dostępne w sprzedaży impregnaty do drewna na zewnątrz uzupełnione są o oleje o niskim poziomie lotnych związków organicznych. Zabezpiecza się nimi meble ogrodowe, huśtawki, deskę tarasową oraz mnóstwo innych elementów. Tymczasem środki wykorzystywane do pielęgnacji i impregnowania podłóg nadają im wspaniały blask, co bez wątpienia podnosi estetykę desek. Starannie dobrane składniki zawarte w impregnatach sprawiają, iż parkiet jest bardziej wytrzymały na zniszczenia i eksploatację. Należy jednak pamiętać, iż drewniane parkiety należy pielęgnować w stosowny sposób – myć środkami na bazie wosków i olejów.

Siedziba:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]