Robienie zakupów Wyposażenie i urządzanie mieszkania

Jak wybrać odpowiedni stolik kawowy?

Odpowiedni stolik kawowy musi być funkcjonalny i komfortowy w użyciu. Warto również pamiętać, iż stanowi on interesujący element aranżacji salonu. W zależności od naszych potrzeb możemy wybierać spośród wielu typów stolików. Który jednak będzie najodpowiedniejszy?

Jak dobrać odpowiedni stolik kawowy do mieszkania?

Podczas zakupów stolika powinno się zwrócić uwagę na parę kwestii. Czy w czasie picia kawy czytamy np. książki bądź czasopisma? Czy każdego dnia pijemy kawę w tym samym miejscu? W jakim stylu zaprojektowana jest przestrzeń salonu? Odpowiedzenie sobie uprzednio na te pytania może uprościć nam podjęcie decyzji.

Rodzaje stolików kawowych

Dla osób, które cenią sobie optymalne rozwiązania rekomendowane są stoliki kawowe z dodatkową półką. Z takim stolikiem możemy nie tylko dobrze zagospodarować niedużą powierzchnię wnętrza, ale również bez wysiłku podtrzymać w nim czystość. Można przemyśleć również kupno stolika ze zdejmowanym blatem.

W przypadku niedużej powierzchni do wykorzystania, warto zastanowić się nad kupnem stolika z owalnym blatem, który zapełni mniej miejsca niż te w tradycyjnej formie. Oryginalne rozwiązanie stanowią stoliki z blatem w postaci tacy, które są nie tylko praktyczne, ale i efektowne.

Uznaniem cieszą się także stoliki modułowe, które są skonstruowane są w taki sposób, by wsuwać je pod siebie. Oprócz tego modele w formie hexagonu można bez ograniczeń łączyć z większą liczbą części. Natomiast tym, którzy często pijają kawę w towarzystwie, zaleca się ławy lub stoliki z dodatkową możliwością rozłożenia.

Praktyczne wskazówki

1. Stolik z kolistym blatem będzie doskonałym rozwiązaniem ze względu na bezpieczeństwo dzieci czy zwierząt.
2. Jeśli cenimy sobie ekologię, to warto rozważyć kupno stolika z używanych materiałów, na przykład wyprodukowanego z palet. Ciekawym pomysłem jest wykorzystanie drewnianego pnia lub odnowionego kufra jako stolika do kawy.
3. Blat stolika kawowego powinien dosięgać wysokości siedziska, to znaczy około 50 centymetrów. Jeśli zamierzamy postawić go z boku szezlonga, to dla pełnej wygody użytkownika powinien sięgać do podłokietnika.