Robienie zakupów

Jaki wybrać kontener – otwarty czy zamknięty?

Kup hakowce

Kontenery na odpady specjalne powinny cechować się ogromną wytrzymałością, jak również spełniać restrykcyjne parametry techniczne. Czym wyróżniają się poszczególne modele pojemników? Z jakiego powodu warto zdecydować się na najwyższej jakości kontenery stalowe?

Kontenery na odpady – rodzaje i ich budowa

Pośród dostępnych w sprzedaży kontenerów specjalnego przeznaczenia rozróżniamy kontenery na odpady odpady pochodzące z oczyszczalni ścieków, odpady przemysłowe, niebezpieczne, płynne, a także sypkie. Kontenery przeznaczone do transportu odpadów z oczyszczalni posiadają podgrzewaną podłogę, co zapobiega przymarzaniu płynów do dna. Kontenery tego typu są spawane szczelnie spoiną ciągłą i są wyposażone w pokrywę z uszczelnieniem, dzięki czemu przewożone odpady nie wypływają. Dodatkowym zabezpieczeniem jest konstrukcja umiejscowiona nad pokrywą, która zapobiega rozbryzgiwaniu się płynów w czasie załadunku kontenera na samochód. Do popularnych kontenerów na odpady przynależą także plandekowce, czyli pojemniki na odpady przemysłowe z dnem posiadającym mocowania do zabezpieczenia ładunku i z rozsuwanymi ścianami.

Kontenery na odpady budowlane i sypkie

Odrębną grupę kontenerów są modele na odpady miałkie, np. pyły i trociny. Obecne na rynku kontenery zaopatrzone są w przenośnik ślimakowy i obsługiwane przez urządzenia hakowe. Pojemniki na materiały miałkie mogą także być wyposażone w klapę z uszczelką. Do grupy modeli specjalnego przeznaczenia należą też kontenery otwarte wykorzystywane do magazynowania i transportu odpadów budowlanych oraz gruzu.

Siedziba:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]