Robienie zakupów Tematyka żywnościowa

Kawa w kapsułkach – taniej niż w kawiarni

Chcesz nabyć kapsułki do ekspresu? Powinieneś odwiedzić ten adres

Wielu z nas nie wyobraża sobie śniadania bez kubka ciepłej, smakowitej kawy, która w kilka chwil stawia na nogi i przygotowuje na kolejny dzień pracy. Przy dobrej kawie spotykamy się także z przyjaciółmi, podjadając desery na mieście i plotkując o kolegach czy dyskutując o najświeższych wydarzeniach w kraju. Napój ten jest nam znany od setek lat, ale nadal pijemy go przeważnie w dwóch wariantach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Ponieważ tak jest szybko oraz wygodnie.

Kapsułki kawy do ekspresu równie dobra jak w kawiarni

Gdy chcemy wypić kawę z dodatkami, z rzadkich gatunków czy też fantazyjnie sporządzoną idziemy zazwyczaj do kawiarni, gdyż niewielu z nas ma umiejętności pozwalające na przygotowanie różnorodnych napojów kawowych. Nie potrafimy dobrać odpowiedniej mieszanki kawy do danego napoju, nie znamy proporcji kawy do mleka i wody, więc nie wiemy jak zamienić espresso w idealne latte, macchiato czy cappuccino. Dlatego modna od dekad, a w Polsce faktycznie dopiero w kilku ostatnich latach, stały się kapsułki kawy do ekspresu, którą można przygotować w kilka minut w niewielkich dedykowanych ekspresach. Dlaczego tak pokochaliśmy kapsułki do ekspresu? W zasadzie dlatego, że posiadając ekspres na kapsułki nie musimy martwić się o doglądanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach zawarta jest idealnie odmierzona ilość kawy, aromatów oraz ewentualnie mleka, a naszym zadaniem jest tylko umieszczenie kapsułki z kawą w podajniku, zapewnienie w ekspresie właściwej ilości wody, podsunięcie filiżanki albo kubka o odpowiedniej pojemności i odczekanie kilkunastu sekund, aż sprzęt wypełni całą robotę za nas.

Kawa w kapsułkach – dobra kawa w rozsądnej cenie

Ekspresy na kapsułki kawy nie są kosztowne – niewielkie modele, które pomieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 300 zł. Sama kawa w kapsułkach to również nie jest znaczny koszt. Jeśli przeliczyć koszt jednej kawy, to np. cappuccino można przygotować w domu za niecałe 1,30 zł. Cena waha się oczywiście w zależności od producenta kapsułek, ale w porównaniu z tożsamym napojem podawanym w kawiarni, jest to na ogół ok 20% ceny, jaką zapłacilibyśmy na mieście. Cena kawy w kapsułkach jest bez wątpienia ich olbrzymią zaletą. Konsumenci jednakże zastanawiają się często czy posiadając ekspres jednej firmy nie zostaną ograniczeni do kupowania kapsułek z kawą tylko od jednego producenta. To nieuzasadnione obawy. Aktualnie do wszystkich modnych systemów, takich jak Nespresso, Tchibo Cafissimo czy Nescafe Dolce Gusto można nabyć kompatybilne kapsułki.

Siedziba:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]