Robienie zakupów

Klaser numizmatyczny – dlaczego warto go mieć

Więcej informacji o albumie na monety.

Kolekcjonowanie banknotów oraz monet to nie tylko radość z szukania i kupna nowych eksponatów, ale też uczucie satysfakcji z ich indeksowania i przeglądania. Zdobyte numizmaty winny więc znaleźć się w stosownych klaserach i albumach, dzięki którym swobodnie będzie można je oglądać, a równocześnie uchowa się je przed możliwym zniszczeniem.

Klaser numizmatyczny – nadal najpopularniejsze wśród kolekcjonerów

Kolekcjonerzy monet mają bogaty wybór dodatków pozwalających na bezpieczne ich przechowywanie, jakkolwiek najpopularniejsze nieprzerwanie pozostają klasery. Z jakiego powodu? W głównej mierze dlatego, że pozwalają w prosty sposób segregować monety konkretnego rodzaju. Pamiętajmy aczkolwiek, że niektóre albumy na monety nie zawierają w środku kart i trzeba nabywać je osobno dobierając je do rodzaju gromadzonych banknotów lub monet. Swoboda odłączania i dodawania stron jest dużym ułatwieniem przy szeregowaniu okazów zgodnie z własnym uznaniem – można przekładać je między klaserami bez potrzeby wyjmowania pojedynczych eksponatów, co minimalizuje ryzyko zarysowania monet lub rozerwania banknotów. Oprócz tego, dysponując niedużym zbiorem, w jednym albumie można umieścić monety o przeróżnych rozmiarach, trzeba tylko dokupić karty z odpowiednimi dla nich kieszonkami. Innym atutem klaserów na monety jest to, że często wyglądają jak albumy ze zdjęciami czy książki, dzięki czemu bez trudu schowamy je na półce przez spojrzeniem ewentualnego rabusia.

Numizmaty w kapslach także zmieszczą się w albumach na monety

Doświadczeni kolekcjonerzy rekomendują, aby w plastikowych stronach klaserów trzymać mniej wartościowe monety, nie posiadające już stanu menniczego, gdyż nawet gruba powłoka z polichlorku winylu nie zapewnia numizmatom całkowitej osłony przed działaniem powietrza i wysokiej wilgotności. Unikatowe monety w idealnym stanie lub te wykonane z metali szlachetnych należy wpierw zabezpieczyć przez włożenie do plastikowego kapsla. Taki kapsel można potem trzymać w klaserze, bowiem wielu producentów ma w ofercie strony do albumów, w które bez przeszkód można wsunąć monety w sztywnych, papierowych holderach bądź w kapslach.

Siedziba:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]