Budownictwo Robienie zakupów

Kontenery budowlane, uszczelniane i z plandeką

Zobacz, gdzie zamówić kontener na odpady

W sprzedaży dostępne są w najróżniejsze rodzaje kontenerów stalowych na odpady. Te najpopularniejsze używane są jako kontener na gruz lub złom, jak również przy składowaniu odpadów opakowaniowych czy ziemi. Jest jednak sporo rodzajów odpadówwymagających użycia kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych różnią się one inną budową oraz dodatkowymi wzmocnieniami i uszczelnieniami. Jakie materiały można przechowywać w kontenerach specjalnych? Jakie ich typy dostępne są w ofercie producentów i czym cechują się poszczególne modele?

Kontenery stalowe – typy i ich najczęstsze zastosowanie

Kontenery muszą być dostosowane do rodzaju gromadzonych i przewożonych w nich odpadów. Na przykład kontenery budowlane zaprojektowano pod kątem takich odpadów jak rozebrane elementy stolarki otworowej, stare płytki ceramiczne lub parkietowe, a także gruz, złom – na ogół służy do tego kontener otwarty. W zakładach drzewnych bądź produkujących granulaty świetnie sprawdzają się zaś kontenery stalowe z podajnikiem ślimakowym, który uniemożliwia rozsypywanie się zawartości. Do gromadzenia odpadów w formie ciekłej lub półpłynnej idealnie nadają się kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – szybki rozładunek

Do składowania ładunków o znacznych rozmiarach niebędących odpadami albo wymagających selektywnego rozładunku, najodpowiedniejszym rozwiązaniem są kontenery plandekowe. Ich konstrukcja na bazie szkieletu jest pokryta plandeką, po której rozsunięciu (na zasadzie identycznej jak przy firance) możliwe jest momentalne rozładowanie kontenera. Tego typu kontenery wytwarzane są głównie dla magazynów oraz firm transportowych.

Siedziba:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]