Robienie zakupów Uroda

Kosmetyki do ust – co warto mieć w swojej kosmetyczce?

Kup kosmetyki do ust.

Odpowiednio dobrane kosmetyki do ust potrafią wzbogacić każdy makijaż. Niekiedy starczy zdecydować się na dynamiczniejszy kolor, np. fuksję czy też karmin, by cera natychmiast stała się bardziej witalna, a makijaż dopracowany. Często jednak nie mamy wiedzy, jak dobrać produkt właściwy do naszych potrzeb. W tym artykule prezentujemy parę propozycji.

Makijaż ust – pielęgnacja oraz przygotowanie

Najpierw warto zadbać o poprawną pielęgnację ust. By dobrze je nawilżyć, użyj balsamów do ust. Zależnie od preferencji, możemy nabyć balsam w tubce, z aplikatorem czy o oleistej konsystencji. Kolejnym znaczącym etapem w pielęgnacji ust jest systematyczne korzystanie z peelingów. Można nabyć gotowy kosmetyk albo wykonać go samemu (np. wymieszać oliwę z szczyptą cukru). Peeling umożliwia pozbycie się zeschłego naskórka z ust, dzięki czemu naniesione szminki wyglądają lepiej.

Żeby make-up ust był długotrwały, warto je odpowiednio przygotować pod nakładanie szminki. Rozpoczynamy od bazy pod pomadki do ust, która ma za zadanie wygładzić i nawilżyć skórę ust. Kosmetyk ten ponadto przedłuża wytrzymałość makijażu i wzmacnia barwę szminki. Dalej sięgamy po adekwatny odcień kredki do ust. Najlepiej, ażeby był on tożsamy z kolorem pomadki bądź nieco jaśniejszy. Konturówka pozwala na precyzyjne określenie obrysu ust i zapobiega nieestetycznemu „przelewaniu” się szminki. W drogeriach znajdziemy konturówki automatyczne lub do strugania.

Pomadki do ust to kosmetyki dostępne w olbrzymiej gamie wykończeń i odcieni. W ofercie drogerii znajdują się pomadki kremowe, matowe oraz mające w składzie połyskujące drobiny. Pomadki matowe są odporne na ścieranie, a co za tym idzie – trwalsze. Niekiedy można znaleźć je również w płynnej konsystencji. Aczkolwiek jeśli wolisz naturalny wygląd albo najczęściej nakładasz makijaż pośpiesznie, to trzeba postawić na błyszczyk do ust. Korzystając z tego produktu nie musisz starannie zaznaczać konturu warg – i tak zostaną one nawilżone, a make-up będzie prezentować się nienagannie. Do wyboru są błyszczyki nie tylko w kolorach beżowych, zatem bez przeszkód dostaniesz taki, na jakim ci zależy. Błyszczyki ponadto zapewniają nawilżenie ust, nadają im żywego blasku oraz wizualnie je uwydatnią.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]