Robienie zakupów

Lampy solne i ich zdrowotne właściwości

Nie przeszukuj już sieci! Lampa solna sklep na miarę Twoich potrzeb znajdziesz w tym miejscu.

Lampy solne w ostatnich czasach zyskały ogromną popularność. Należy przyznać, iż są niesłychanie estetycznym dodatkiem do wnętrz, gwarantującym przytulną atmosferę. Jakkolwiek czy wiesz, że korzystanie z lamp solnych ma prawo zapewniać również korzyści lecznicze?

Czym są lampy solne

Lampy solne to nie jedynie piękne dekoracje mieszkalnych wnętrz, ale również urządzenia oparte na naturalnym surowcu – soli himalajskiej. Lampy solne są wykonane z brył soli, odkopanych z kopalni, a potem wydrążonych, by pomieścić w środku żarówkę. Najczęściej bryły lamp solnych umieszcza się na drewnianych podstawkach. Kiedy tak właściwie lampa jest włączona, nadaje ciepłe, subtelne światło, komponując sympatyczną aurę w pomieszczeniu.

Jak świecą lampy solne?/Jak działa lampa solna?/Lampy solne – funkcjonowanie

Działanie lampy solnej opiera się na zjawisku jonizacji atmosfery. Sól himalajska jest bogata w jony ujemne, a pod wpływem ciepła wydzielanego przez lampę, jony ujemne są wyzwalane do otoczenia. Naturalnie dlatego lampy solne nazywane są naturalnymi jonizatorami atmosfery. Jony ujemne posiadają zdolność przyciągania cząsteczek zanieczyszczeń powietrza, takich jak kurz czy mikroorganizmy. Po przyciągnięciu ich do siebie, jony opadają na podłogę, oczyszczając równocześnie powietrze w pomieszczeniu. To naturalne oczyszczanie powietrza ma prawo przynieść ulgę osobom cierpiącym na alergie lub ewentualnie problemy z układem oddechowym.

Lampy solne – właściwości zdrowotne

Pośród korzyści z korzystania z lamp solnych zazwyczaj wymienia się: poprawę jakości powietrza w pomieszczeniu – oczyszczone powietrze ma prawo przynieść ulgę osobom z kłopotami alergicznymi, astmą czy innymi chorobami układu oddechowego, pozytywny wpływ na nastrój – ciepłe światło, przekazywane przez lampy solne, stwarza miłą atmosferę, służąc relaksowi oraz redukcji napięcia, poprawa koncentracji – twierdzi się, iż jony ujemne, emitowane przez lampę solną, mają potencjał poprawy koncentracji oraz skupienia, neutralizację tzw. elektrosmogu – co poniektórzy uważają, że jony ujemne emitowane przez lampę solną neutralizują działanie elektrosmogu, czyli zanieczyszczeń produkowanych przez sprzęty elektryczne. Jak więc widzisz – lampy solne to nie jedynie atrakcyjne dodatki do wnętrz, ale także możliwe źródło wigoru oraz właściwego nastroju.

Siedziba:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]