Robienie zakupów Wyposażenie i urządzanie mieszkania

Listwa podłogowa – wykończenie paneli i ochrona ścian

Jeśli szukasz listw drewnianych, odwiedź tę stronę

Wydają się mało ważnym elementem, jednakże ich stylistyka ma duży wpływ na wygląd wnętrza. Listwy podłogowe, bowiem o nich właśnie mowa, to detale, które pełnią funkcje zarówno praktyczne, jak i dekoracyjne. Nie tylko maskują szczelinę dylatacyjną, ale również umożliwiają estetyczne poprowadzenie kabli oraz chronią najniższe partie ściany przed uszkodzeniem i poplamieniem, co jest ważne w szczególności w pomieszczeniach, w których chodzimy w obuwiu. To na pewno dostateczny argument, by nie lekceważyć ich wyboru i drobiazgowo przemyśleć decyzję o kupnie konkretnego modelu.

Listwy drewniane i imitacje z PVC bądź MDF

Drewno to surowiec wszechstronny, sprawdzający się zarówno w tradycyjnie, jak i nowocześnie urządzonych wnętrzach. Wyjątkowo dobrze zdaje egzamin jednak w tych pierwszych, gdzie uwydatnia charakter mieszkania i bardzo dobrze koresponduje ze stylowymi meblami bądź dodatkami – głównie, jeśli chodzi o listwy drewniane z ozdobnymi żłobieniami. Dla klientów z ograniczonym budżetem dobrym rozwiązaniem będą natomiast listwy podłogowe wykonane z PVC lub MDF, które imitują te wyprodukowane z drewna, w tym także z gatunków egzotycznych.

Nowoczesna listwa podłogowa

W pomieszczeniach urządzonych w nowoczesnym stylu zaleca się zamontować minimalistyczne, geometryczne listwy. Tak jak w przypadku tradycyjnych modeli, także i one mogą być wytworzone zarówno z różnych materiałów, jak i z litego drewna. Współczesne listwy podłogowe charakteryzują się prostą bryłą i stonowaną paletą barw – na ogół w odcieniach szarości, beżu lub bieli, choć dostępne są nawet listwy czerwone i fioletowe. Listwa podłogowa może mieć też nietypowy kolor, pod warunkiem, że kupimy ją w wersji białej i samodzielnie pomalujemy dowolną farbą.

Siedziba:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]