Robienie zakupów Uroda

Maski do włosów – regenerują i odżywiają

Jeśli chcesz kupić maski do włosów, koniecznie sprawdź houseofbeauty.com.pl

Włosy narażone są na szereg destruktywnych czynników. Na ich wygląd niekorzystnie wpływają m.in. niektóre zjawiska atmosferyczne – ekstremalne temperatury, słońce lub silny wiatr. Jednakowo niebezpieczne może okazać się użycie niewłaściwych kosmetyków, zasypianie z mokrą głową, farbowanie lub stylizacja za pomocą prostownicy lub suszarki. To powoduje, że włosy potrzebują stałej pielęgnacji. O ile uszkodzenia nie są duże, możemy w tym celu zastosować odżywkę. W wielu przypadkach jednak ten kosmetyk może okazać się niewystarczający.

Co odróżnia maski do włosów od odżywek?

Naturalne maski do włosów regenerują znacznie intensywniej aniżeli typowe odżywki. Zdecydowanie lepiej również zabezpieczają włosy. Fryzjerzy często porównują je do „posiłku” dla włosów – z nich czerpane są substancje odżywcze, dzięki którym możliwe jest odbudowanie nawet krańcowo uszkodzonych włosów. Maski do włosów odróżnia od odżywek sposób aplikacji – trzeba je trzymać na włosach dłużej. Aby przeniknęły w głąb komórek skóry i włosów, należy je spłukać dopiero po kilkunastu, a czasem nawet kilkudziesięciu minutach. Ze względu na ich silne działanie, rekomenduje się korzystać z nich nie częściej niż raz na tydzień.

Maski nawilżające do włosów – jaki mają skład?

W porównaniu do odżywek, maski do włosów zawierają więcej substancji wpływających na poprawę kondycji włosów. W zależności od zastosowania danego kosmetyku, poszczególne składniki mogą być dobrane tak, aby zabezpieczać włosy przed niekorzystnymi czynnikami (np. promieniowaniem UV) albo by je zregenerować. W tym celu wykorzystuje się takie substancje jak silikony, różnego typu olejki, a także keratyna. Naturalne maski do włosów mają w sobie ponadto wyciągi roślinne (między innymi z aloesu) bądź jedwab.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]