Robienie zakupów Technologie

Materiały do drukarek 3D – poznaj ofertę dystrybutora

Jeśli chcesz kupić filament do drukarki 3D, koniecznie wejdź na https://cadxpert.pl/materialy-do-druku-3d/

CadXpert proponuje kompleksową ofertę materiałów do druku 3D: żywice fotopolimerowe, tworzywa termoplastyczne i wiele innych. Materiały do drukarek 3D grupuje się na 4 kategorie:
– SLA – utwardzane promieniem lasera żywice fotopolimerowe o różnych właściwościach,
– SLS – materiał poliamidowy spiekany selektywnie,
– FDM – warstwy ciekłych tworzyw termoplastycznych (filamentów). Wyróżniamy tu dwie podkategorie: FDM do szybkiego tworzenia prototypów z niezbyt kosztownych termoplastów oraz przemysłowe FDM stosowane do zaawansowanej produkcji z funkcjonalnych termoplastów,
– PolyJet – utwardzane promieniowaniem ultrafioletowym ciekłe żywice fotopolimerowe.

Filament – powszechnie dostępny i nietoksyczny materiał do druku 3D

Filament to tworzywo wykorzystywane do druku 3D w technologii FDM. Ten materiał i technika druku są wykorzystywane do szybkiego prototypowania z łatwych do modelowania termoplastów, a także do testowania funkcjonalnego i seryjnej produkcji. Jakie filamenty są zwykle wykorzystywane w drukarkach 3D? Przede wszystkim sięga się po proste w obróbce poliaktydy czyli PLA, tworzywa inżynieryjne (m.in. te o wysokiej udarności) lub charakteryzujące się specjalnymi właściwościami (przykładowo ogniotrwałością). Technologia druku FDM dotrzymuje kroku wydrukom uzyskanym za pośrednictwem innych metod, czyli wtrysku czy termoformowania. Główne plusy filamentów to ogromna dostępność, atrakcyjna cena połączona z dobrą jakością druku, a także ekologiczny proces ich produkcji (nietoksyczny a przy tym czysty, dlatego wykonane z jego pomocą prototypy mogą być używane m.in. w biurach).
W technologii FDM CadXpert posiada filamenty:
– inżynieryjne,
– elastomery,
– do szybkiego prototypowania.

Inne materiały do druku 3D w technologii PolyJet oraz SLA

Pomijając filamenty, CadXpert posiada także inne materiały do drukarek 3D. W stereolitografii (inaczej technologii SLA) są to m.in. materiały:
– standardowe,
– inżynieryjne,
– stomatologiczne,
– odlewnicze.
Jakie przeznaczenie ma płynna żywica fotopolimerowa utwardzana laserowo? Całkiem szerokie. Głównie stosujemy ją w branży medycznej oraz przemyśle do wydruku 3D modeli koncepcyjnych i prototypów, jak również różnorodnych przedmiotów wymagających wygładzonej powierzchni.
Natomiast materiały dedykowane dla technologii Polyjet to m.in.:
– żywice imitujące właściwości polipropylenu,
– gumopodobne,
– wysokotemperaturowe.
PolyJet jest uznawana za wszechstronną a jednocześnie niesłychanie dokładną technologię druku 3D. Poszczególne warstwy płynnych żywic fotopolimerowych są utwardzane kolejno za pośrednictwem światła UV. Za sprawą swoich cech mają zastosowanie przeważnie jako modele: imitujące wyrób końcowy, inżynieryjne, koncepcyjne czy anatomiczne. Z tego materiału wykonywane są również opakowania, obudowy oraz inne produkty codziennego użytku.

Siedziba:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]