Robienie zakupów Wyposażenie i urządzanie mieszkania

Okiennice dekoracyjne shutters – dom w zupełnie innym stylu

Kup wewnętrzne okiennice na skyshutters.pl.

Planując wystrój domu, sporadycznie przeznacza się wiele uwagi na okna. Zazwyczaj decyzja pada na tradycyjne rozwiązanie, to znaczy zasłony i firanki, które nieraz zestawiane są z żaluzjami. Niemniej jednak jest jeszcze inne budujące sobie grono zwolenników rozwiązanie – okiennice ozdobnea więc shuttersy.

Okiennice wewnętrzne shutters – nowinka w naszym budownictwie

Podstawową właściwością shuttersów (czy też w spolszczonym zapisie – szatersów) jest to, iż lamele zamontowane na tego typu okiennicach dekoracyjnych poruszają się i można łatwo je ustawić w dowolnej pozycji, zależnie od zachcianek domowników. Producenci wykonują je z listw drewnianych, z płyt MDF, a także PCV. Shuttersy montuje się w głównej mierze na oknach, jednakże tak samo dobrze sprawdzają się na drzwiach garderoby. Okiennice ozdobne shutters to co prawda element okna, który w polskim budownictwie spotyka się wciąż okazjonalnie, ale większa część z nas na pewno kina czy telewizji, ponieważ te okiennice są często wykorzystywane na obszarach z gorącym klimatem, a więc w Afryce Południowej i w Nowej Zelandii.

Zalety ozdobnych okiennic typu shutters

Shuttersy to ozdobne okiennice które nie tylko doskonale wyglądają, ale mają też przydatne funkcje. Przy ich użyciu można w pasywny sposób regulować wykorzystanie promieni słonecznych: latem powstrzymywać nagrzewanie się pomieszczeń, a w zimne – zapobiegać utracie ciepłego powietrza. Okiennice wewnętrzne pasują do przeróżnych stylów aranżacyjnych i można umieścić je na zdecydowanej większości okien. Wytwarza oraz montuje się je na zamówienie, co sprawia, iż są stosunkowo kosztowniejszym rozwiązaniem niż przykładowo żaluzje. Shuttersy jednak przydają pomieszczeniom nader stylowy wygląd, dzięki czemu wpływają na podniesienie wartości domu. Trzeba dodatkowo uwydatnić, iż shuttersy reguluje się bez stosowania łańcuszków, co rodzice ciekawskich dzieci oraz właściciele psotnych zwierzaków, które mogłyby wplątać się dyndające łańcuszki, uznają zapewne za duży plus.

Siedziba:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]