Pieski, króliki i zwierzątka egzotyczne – jaki pluszak dla dziecka?
Robienie zakupów

Pluszaki – więcej niż zwykła zabawka

Pluszak to dla dziecka zdecydowanie coś więcej niż zwykła zabawka. Nie tylko służy jako kompan codziennych przygód, ale przede wszystkim daje mu poczucie bezpieczeństwa, kiedy w obok brak dziadków czy rodziców.

Pluszowe zabawki we wczesnych latach życia dziecka wspomagają jego rozwój społeczny i emocjonalny. Dzięki nim maluchy uczą się okazywać swoje uczucia i tego, czym jest konieczność troski o inną osobą. Kiedy wspominamy o przytulankach, pierwszym skojarzeniem jest zwykle miś. Jednakże wszechświat tych zabawek jest niesłychanie rozległy i znajdziemy w nim mnóstwo innych pluszowych zwierzaków, które maluchy błyskawicznie polubią.

Pluszaki – zwierzątka znane najmłodszym z codziennego życia

Podczas spaceru z opiekunami maluchy błyskawicznie dostrzegają, iż inne dzieci pojawiają się w towarzystwie psów, a czasami nawet kotów. Tak samo odwiedziny u rodziny posiadającej domowych pupili rozwijają u dziecka zaciekawienie zwierzętami i marzenie bycia właścicielem swojego. I choć czworonogi to wielka odpowiedzialność, może na nią przyszykować malucha stosowna zabawka.

Psiaki

Pluszowe czworonogi sprzedawane w sklepach Galerii Bukowski to pluszaki wzorowane na wizerunkach rzeczywistych ras, np. sznaucera. Ich futerko, którego długość dopasowana jest do rasy zwierzęcia, jest wyjątkowo puszyste i przyjemne w dotyku. Z taką zabawką maluch może ćwiczyć się w wychodzeniu z pluszowym pieskiem na spacer bądź karmieniu o określonych godzinach, co sprawi, że z czasem nauczy się systematyczności i poprawnej opieki nad swoim prawdziwym zwierzątkiem.

Kotki

Inne uwielbiane przez dzieci pluszaki wyglądające jak domowi pupile to koty oraz króliki, przy czym te ostatnie cieszą się niezwykłą popularnością, zwłaszcza wśród dziewczynek. Cechą charakterystyczną autorskich pluszowych kotków zaprojektowanych w Galerii Bukowski są ich wibrysy, które w przeciwieństwie do większości pluszaków nie są wykonane z tworzywa sztucznego, a z miękkiego sznurka. Tak samo ich nosy oraz uśmiechy są haftowane nicią. Pluszowe kotki szyte są w 2-ch rozmiarach – te większe mają cechy dorosłych zwierząt, a mniejsze – kociąt. Różnicę widać nie tylko po pyszczkach maskotek, ale też po ich sylwetce.

Galeria Bukowski - ręcznie szyte pluszowe króliki
Galeria Bukowski – ręcznie szyte pluszowe króliki

Króliczki

Pluszowe króliczki to z kolei linia maskotek, w której nie tylko dzieci, ale także dorośli, znajdą swojego ulubieńca. Maluchy ubóstwiają miękkie króliczki Kanini, z wydatnymi brzuszkami oraz pociągłymi, zwisającymi uszami. Z królików tych można utworzyć całą rodzinkę, gdyż sprzedawane są one w dwóch rozmiarach – 15 oraz 25 cm. Chłopcy na pewno pokochają króliczych przyjaciół z szykowną kokardą, a dziewczynki duże i małe króliczki z rodziny Princess. Natomiast dorośli, którzy są przeświadczeni, że zwierzątka te przynoszą szczęście oraz kreatywność, mogą przyczepić do kluczy nieduży pluszowy breloczek.

Puchate dzikie zwierzaki

Kolejną grupą maskotek są te, odwzorowujące egzotyczne zwierzęta. Dzieci mogą założyć w swoim pokoju mały ogród zoologiczny, w którym zamieszkają m.in. słonie lub pingwiny, i tak spędzać wieczory bawiąc się z opiekunami. Niemało lubianych przez dzieci maskotek to także zwierzęta kojarzone z życiem poza miastem, przykładowo rezolutne świnki, a także te mieszkające w lasach, jak jeże bądź sowy. Te ostatnie są świetnym prezentem dla siedmiolatków zaczynających naukę. Sowy są wszak symbolem oświaty i – postawione na biurku – będą motywacją dla nowych uczniów.

Kupuj bezpieczne pluszaki najwyższej jakości

Wybierając zabawki dla dzieci, głównie tych najmłodszych z nich, powinno się zwrócić uwagę nie tylko na sam ich wygląd, ale również to, czy są bezpieczne oraz sposób ich wykonania. Pluszaki dla naszych dzieci powinny obowiązkowo spełniać wszelkie europejskie normy bezpieczeństwa, ich szwy powinny być silne, a materiał, z którego są wytworzone, nie może uczulać. Rodzic musi również zweryfikować, czy pluszak nie posiada niewielkich, plastikowych części, które mogłyby się poluzować, a następnie zostać połknięte przez malucha.