Budownictwo Robienie zakupów

Płytki elewacyjne klinkierowe – cechy i zastosowanie

Elewacja domu jest szalenie ważna z co najmniej dwóch pobudek. Po pierwsze – ochrania konstrukcję budynku przez wiatrem, deszczem i ekstremalnymi temperaturami. Po drugie zaś w dużej mierze ma wpływ na to, jak będzie wyglądał dom, nadając mu unikalnego charakteru. A to najlepszy powód, by dobór materiału na elewację dobrze przemyśleć by wybrać najlepszą opcję. Szczególnie godna polecenia jest elewacja z płytki klinkierowej. Czemu opłaca się na nią zdecydować?

Klinkierowa płytka elewacyjna – zalety

Okładzina klinkierowa lub płytki elewacyjne klinkierowe jako materiał elewacyjny cechuje się głównie doskonałymi właściwościami izolacyjnymi, podnosząc komfort mieszkania zarówno zimą, jak i latem. Następny atut płytki klinkierowej to duża wytrzymałość na wiatr, mróz czy promieniowanie słoneczne, co sprawia, że wykonana z niej elewacja wytrzyma lata nawet w najmniej przychylnych warunkach. Nie sposób zapomnieć też o tym, że klinkierowe płytki zewnętrzne doskonale się prezentują, a różnorodność oferowanych w sklepach wzorów pozwala dobrać odpowiedni model do wiekowych i nowoczesnych budynków. Dzięki temu płytki elewacyjne klinkierowe są często wykorzystywane obecnie budownictwie.

Rodzaje płytki elewacyjnej klinkierowej

Na rynku dostępne są 2 rodzaje okładzin elewacyjnych zewnętrznych – wyrabiane maszynowo oraz ręcznie. Elewacje klinkierowe można także podzielić na te wykonane z cegieł i z okładziny. Płytki z cegły wyglądają bardzo klasycznie, dzięki czemu doskonale sprawdzają się w starych domach lub tych na nie stylizowanych. Płytki z okładziny, dzięki minimalistycznemu, prostemu wyglądowi, stosuje się najczęściej w nowoczesnym budownictwie.