Budownictwo Robienie zakupów

Rolety i akcesoria – sklep internetowy z roletami

W przeciwieństwie do mieszkańców krajów skandynawskich, w Polsce przywykliśmy do przesłaniania okien. Dbamy tak o naszą prywatność, ale także pomaga to regulować ilość światła docierających do pomieszczeń. Zazwyczaj do zakrywania okien korzystamy z firanek i zasłon, jednak w ostatnich kilkunastu latach wybieramy wyposażenie okien w rolety wewnętrzne.

Jakie rolety wewnętrzne znajdziemy w sklepach?

W sklepach stacjonarnych i internetowych znajdziemy szeroki wybór różnych rodzajów rolet: zaciemniających, rzymskich, ściennych czy okiennych. W większości z nich kupimy również wszystkie potrzebne dodatki, tj. rozety, karnisze metalowe, kółka z żabkami oraz wsporniki ścienne i sufitowe. W jednym miejscu będziemy w stanie dobrać pełen zestaw niezbędny do założenia rolet. A to, które rolety będą nam odpowiadać, będzie już zależne od naszych potrzeb. Miejmy jednak na uwadze, by robić zakupy z głową. Przykładowo, rolety rzymskie ładnie wyglądają na niedużych oknach, jednak nie nadają się dla osób cierpiących. Na takich roletach dość łatwo osiadają drobinki kurzu, ponieważ produkowane są one z tkanin firanowych i zasłonowych.

Rolety dzień-noc – promienie słoneczne pod Twoją kontrolą

Do regulacji dopływu światła do mieszkania służą rolety dzień i noc. Sprawdzą się praktycznie we wszystkich pomieszczeniach: w salonie, pokoju dziecięcym, biurze, a także w łazience. Te rolety posiadają przemienny splot wstęg zaciemniający i transparentnych. Wiele możliwości ich ustawienia względem siebie pozwala na regulację ilości promieni słonecznych, które będą przez nie przenikać. Co ciekawe, regulacja ma miejsce bez potrzeby podnoszenia i opuszczania rolet! Z kolei popularne rolety zaciemniające pozwalają na pełne zaciemnienie pomieszczenia, ponieważ wykonane są z tworzywa, które nie przepuszcza światła. Rolety zaciemniające przydadzą się przede wszystkim w sypialni.

Rolety na wymiar – jakich błędów nie popełnić

Nasze okna nie zawsze mają standardowe wymiary i często okazuje się, że rolety o wymiarach sprzedawanych przez producenta nie będą do nich pasować. W takim przypadku pozostaje nam wykonać rolety na zamówienie. Pamiętajmy jednak o tym, aby właściwie zmierzyć rozmiar okien, gdyż niewłaściwie dobrane rolety nie spełnią swojej funkcji, do tego będą mało estetyczne. Jeśli więc nie mamy doświadczenia lub nie wiemy jak obliczyć wymiary rolet, zlećmy to fachowcom.