Robienie zakupów Wyposażenie i urządzanie mieszkania

Shuttersy w salonie i w sypialni – dlaczego warto?

Więcej na temat shuttersów w sypialni na skyshutters.pl/realizacje/.

Wewnętrzne okiennice dekoracyjne, czyli shuttersy, kojarzą się przeważnie z wystrojem pomieszczeń w stylu południowoamerykańskim czy afrykańskim. Jednak ten element zabezpieczenia okiennic można użyć również w europejskich domach – jest to niezwykle wytrzymałe, a przy tym doskonale prezentujące się rozwiązanie, które w wielu aranżacjach sprawdzi się lepiej niż bardziej rozpowszechnione w tym momencie żaluzje.

Shuttersy w salonie – zastosowanie ozdobne i praktyczne

Okiennice wewnętrzne typu shutters w salonie lub w pokoju dziennym, pełnią podwójną funkcję – dekoracyjną oraz praktyczną. Okiennice wewnętrzne zauważalnie podnoszą estetykę salonu. Ich lamele są masywniejsze, dzięki czemu wspaniale poprawiają stylistykę większości okien. Walory estetyczne są istotne, bowiem to w salonie domownicy spędzają po kilkanaście godzin w ciągu dnia, jak również przyjmują tu gości. Z tego powodu należy zatroszczyć się, żeby ten pokój nie tylko reprezentatywny, ale równocześnie komfortowy. Dowolność zmiany kąta pochylenia lameli shuttersów umożliwia regulację ilości światła wpadającego do salonu, co pozwala m.in. na przyjemne jego ściemnienie, jeśli staramy się wytworzyć romantyczny półmrok w pomieszczeniu, lub całkowite jego zaciemnienie, jeśli mamy ochotę obejrzeć serial.

Shuttersy w sypialni – niesłychanie prosta konserwacja

Możliwość regulacji przenikania promieni słonecznych do wnętrza jest z pewnością najważniejsza tam gdzie zasypiamy. Shuttersy w sypialni sprawdzą się jednakże także z innej przyczyny – z ich wykorzystaniem da się skutecznie korygować temperaturę sypialni, która w znacznym stopniu oddziałuje na nasz zdrowy sen. Dzięki okiennicom wewnętrznym latem łatwiej jest zachować chłód w sypialni, natomiast zimą o wiele dłużej zatrzymamy w niej ciepło. Oprócz tego okiennice typu shutters tworzą efektywną zaporę chroniącą przed hałasami z zewnątrz. Shuttersy to też wspaniałe rozwiązanie dla ludzi chorych na alergie. Osadza się na nich mniej cząsteczek kurzu aniżeli w fałdach zasłon, a ich pielęgnacja jest bardzo łatwa i trwa w zasadzie parę minut.

Poza sypialnią i salonem shuttersy bardzo dobrze będą prezentować się również w łazience, w kuchni czy w pokoju dziecka.

Siedziba:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]