Robienie zakupów

Utrzymanie czystości w domu i w firmie – mopy do mycia podłóg

Kliknij tu, aby kupić mopy do mycia podłóg

Mycie podłogi zdaje się bardzo łatwym zadaniem – wystarczy mop, odpowiednia ilość płynu i woda. Jednak sprawa się komplikuje, gdy chodzi o kłopotliwe do usunięcia, nietypowe zabrudzenia bądź dużą powierzchnię. W takich przypadkach warto sięgnąć po specjalistyczne środki czystości i mopy profesjonalne. W czym leży ich przewaga nad tradycyjnymi, używanymi na co dzień mopami? Dlaczego, dbając o podłogi w obiekcie publicznymi lub siedzibie firmy, warto wybierać właśnie profesjonalne mopy do podłogi?

Mopy profesjonalne – po czym poznać te najwydajniejsze?

Na wydajność mopa mają wpływ zwłaszcza 2 cechy – jego szerokość oraz materiał, z którego został wykonany. Pierwszy atrybut decyduje o tym, jaką powierzchnię zdołamy umyć za jego pomocą w pojedynczym pociągnięciu. Jest wyjątkowo ważna, gdy mop ma mieć zastosowanie do mycia posadzek o dużej powierzchni – na przykład hallów, parkietów na boiskach czy sal tanecznych. Od drugiej uwarunkowana jest chłonność mopa, a zatem i szybkość mycia, jak również jego solidność. Należy też pamiętać, iż twardsze włókna lepiej zbierają zabrudzenia niż miękkie.

Profesjonalny mop do podłóg to nie wszystko!

Sam mop to za mało, by pracownicy zespołów sprzątających mogli szybko i efektywnie myć podłogi. Praktycznie równie istotne są również akcesoria pomocnicze. Wśród nich specjalną uwagę warto zwrócić na trzonek. Powinien on być w miarę lekki, a jego długość – dostosowana do wzrostu pracownika. Tylko wtedy użycie mopa nie będzie zbyt dużym nadwyrężeniem. W przypadku mopów płaskich ważne jest też jego mocowanie – ma ono wpływ na łatwość wyżymania mopa, a odpowiednio dobrane znacznie upraszcza i skraca czas pielęgnacji podłóg. W trakcie sprzątanie ogromnych powierzchni zalecamy używać zestawu mopa z wiadrem.

Siedziba:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]