Robienie zakupów

Zadbaj o czystość otoczenia – środki odkażające

Zobacz, gdzie zamówić środki dezynfekcyjne, wejdź na https://verdeavis.pl/chemia-profesjonalna/dezynfekcja-powierzchni.html

Profesjonalne środki do dezynfekcji pozwalają utrzymać czystość różnych powierzchni. Gdzie są używane i w jaki sposób działają? Kiedy warto się w nie wyposażyć?

Środki do dezynfekcji – skład i działanie

Dostępne na rynku środki dezynfekujące mają na celu dekontaminację oraz mycie powierzchni i narzędzi. Z ich pomocą możliwe jest usunięcie chorobotwórczych czynników, które mogą transferować zakażenia krzyżowe lub mieć inny negatywny wpływ na organizm człowieka. Specjalistyczne preparaty są uzupełnione o składniki usuwające drobnoustroje oraz bakterie. W składzie środków antyseptycznych zazwyczaj znajdziemy alkohol, chlor, aldehydy, czterorzędowe związki amonowe, kwas nadoctowy, nadtlenek wodoru, poliaminy, a także dużo innych komponentów. Do najczęściej stosowanych środków należą płyny w sprayu, żele, oleje (np. do przyrządów chirurgicznych) oraz chusteczki do dezynfekcji.

Środki odkażające – przeznaczenie

Środki odkażające wykorzystywane są zawsze tam, gdzie konieczne jest zachowanie sterylnej czystości – w placówkach gastronomicznych, medycznych, laboratoriach czy w kuchniach, na stołówkach. Środki do dezynfekcji powierzchni używane są do odkażania toalet, podłóg, urządzeń sanitarnych, blatów, znajdują też zastosowanie przy czyszczeniu maszynek do mięsa, krajalnic, sztućców, blenderów oraz innych przedmiotów czy maszyn. Kluczowe jest dostosowanie właściwego preparatu dezynfekującego do powierzchni – niektóre preparaty działają zbyt intensywnie i są w stanie uszkodzić czyszczony materiał. Powinno się zachować ostrożność szczególnie w przypadku nawierzchni ceramicznych – muszli klozetowych, pisuarów czy umywalek.

Siedziba:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]