Robienie zakupów Wyposażenie i urządzanie mieszkania

Zalety rolet ściennych

Pragniesz o roletach w Twoich pomieszczeniach, jednak wydaje się to niemożliwe, ponieważ nie da się ich zamontować na oknie? Jest na to rozwiązanie. Dla ludzi w Twojej sytuacji wymyślono rolety ścienne. Różnią się od rolet okiennych tym, że instaluje się je na ścianie lub suficie. Czy warto postawić na taki typ rolety? Gdzie rolety ścienne najlepiej spełnią Twoje oczekiwania?

Gładkie rolety ścienne wewnętrzne

Pierwszym rodzajem rolety ściennej jest model wyprodukowany z gładkiej tkaniny. Ten typ rolety ma zwykle półzaciemniający poziom. Przepuszcza pewną ilość promieni słonecznych do pomieszczenia, ale chroni przed przesadnym nagrzewaniem się i zbyt dużą ilością światła. Zaletą tych rolet jest nieskomplikowany montaż na ścianie albo suficie. Porównując je do rolet okiennych nie wymagających wiercenia, śrub czy też szczególnych zdolności monterskich, rolety ścienne wymagają wykonania dwóch otworówutrzymujących rolkę rolety.
Inną, kluczową różnicą pomiędzy roletami ściennymi i okiennymi, jest odległość szyby od rolety. Im bliżej roleta przylega do okna, tym większą ochronę przed światłem i nagrzewaniem gwarantuje. Rolety ścienne są mocniej odsunięte od szyby niż rolety okienne, z tego powodu najlepiej instalować je w pokojach, do których powinno docierać więcej promieni słonecznych.

Rolety ścienne dzień noc

Drugim rodzajem rolety ściennej jest jej wariant dzień i noc. Tutaj stopień przenikalności promieni słonecznych jest zależny od zwartości splotu materiału oraz gramatury tkaniny, z której wyprodukowano roletę. Rolety dzień i noc typu zebra to designerskie i nowoczesne projekty. Ich unikatowy charakter, dzięki konstrukcji z skrzyżowanych pasów, sprawia, że pasują do stylowych, nowoczesnych wnętrz. Rolety dzień i noc występują w wariancie okiennym i ściennym. W zależności od potrzeb oraz typu okna można wybrać jedną z tych rolet. Ten rodzaj rolety polecamy szczególnie do niestandardowych okien, składających się z kilku kwater.