Robienie zakupów Wyposażenie i urządzanie mieszkania

Zasłony czy rolety dzień noc? Nie wybieraj!

W trakcie urządzania wnętrz jesteśmy stawiani przed wyborem: zasłony, żaluzje czy rolety? Czy zdarzają się przypadki, kiedy te komponenty – rolety dzień i noc i zasłony – mogą współgrać w jednym pomieszczeniu? Jak ma się taki przypadek z firankami? Specjalnie dla Ciebie przyjrzeliśmy się inspiracjom wnętrzarskim i teraz spróbujemy udzielić odpowiedzi na pytanie: czy rolety mogą być zgranym duetem z zasłonami lub firankami?

Rolety dzień noc i firanki – czy to współgra?

Na stronach internetowych poświęconych wnętrzarstwu odkryliśmy kilka sugestii aranżacji wnętrz według tego pomysłu. Rolety – dzień noc bądź klasyczne gładkie – ze zwiewnymi, delikatnymi firankami? To może być strzał w dziesiątkę. W jasnym, pastelowym pomieszczeniu: salonie, kobiecej sypialni czy dziecięcym pokoju, oprócz rolety masz możliwość także w oknie powiesić firanki. W jakich kolorach? Przy intensywnej lub wzorzystej rolecie postaw na firankę o kremowej, jasnoszarej bądź białej barwie. Roleta jest jasna i monochromatyczna? Firankę możesz wybrać w bardziej intensywnej barwie. Uatrakcyjni to wnętrze i będzie stanowić kontrast lub dopełnienie do umieszczonych tam dywanu, mebli, poduszek i innych drobiazgów.

Rolety dzień i noc zasłonami – czy takie połączenie jest dopuszczalne?

W czasie naszych inspirujących poszukiwań znaleźliśmy także wiele pomysłów na zgranie rolety dzień noc i zasłon. Pierwsza propozycja to monochromatyzm: roleta i zasłona utrzymana w tym samym spektrum barw (np. brązie, szarości, beżu, bieli). Kolejna propozycja to rzucająca się w oczy, wzorzysta zasłona i stonowana roleta – przy czym deseń zasłony wybierz tak, aby pasował do estetyki pokoju (romantyczne kwiaty, dziecięce bohomazy, modne kropki, marynistyczne pasy). Ostatnia sugestia opiera się na przeciwieństwach. Intensywna roleta – zielona, żółta, niebieska – oraz delikatna zasłona: biała, beżowa, szara. Efekt? Intrygujący i nowoczesny. Rolety z zasłonami lub firankami to oryginalny sposób na aranżację pomieszczenia. Odważysz się sprawdzić ten stylowy duet u siebie?