Oświata Rozrywka

Jak nauczyć się malowania akwarelami? Zapisz się na kurs

Szukasz więcej wiadomości o nauce malowania akwarelami? Świetnie trafiłeś! Kliknij tutaj.

Malowanie farbami akwarelowymi jest jednym z artystycznych sposobów wyrażania siebie i nie ma potrzeby być w tym najlepszym, by czerpać z tego uciechę na co dzień. Dla wielu jest to wszak jedynie hobby albo sposób na odprężenie się po trudnym dniu i nie szukają oni osiągnięcia w tym zakresie doskonałości. Lecz jeżeli pragniesz poznać nowe techniki, radzimy postawić na kurs akwareli.

Kurs malowania akwarelami – poznaj to wymagające medium

Akwarele to mimo wszystko nie są łatwe farby. Efekt końcowy zdaje się bardzo niepozorny i banalny do osiągnięcia, ale wpływa na niego sporo czynników, o których młody artysta nie ma zazwyczaj pojęcia. Dużą rolę w samym toku tworzenia ma dodatkowo zbieg okoliczności – akwarele to farby, nad którymi ciężko jest zapanować i nawet artyści obeznani w tej technice przenigdy nie mogą być przekonani o tym, że praca zawsze będzie w stu procentach taka, jak zaplanowali. Kurs akwareli to doskonałe miejsce, by rozpocząć swoja przygodę z tą techniką malowania i zdobyć potrzebną elementarną wiedzę nieodzowną do odkrycia w sobie pasji do farb akwarelowych. Wszyscy są tu mile witani, obojętnie, czy podjęli już próby z akwarelami, czy to ich pierwsza styczność z tym typem farb. Dydaktycy kursu w czasie pierwszych godzin szczegółowo wyjaśniają cechy tych farb, ogromne spektrum technik ich używania, jak również typy papieru, który wykorzystuje się w malarstwie akwarelami i jego oddziaływanie na finalny efekt dzieła.

Nauka malowania akwarelami – co na tym zyskasz?

W dobie popularyzacji internetu nie ma problemu, żeby wyszukać i obejrzeć poradniki, które prezentują jak malować akwarelami. Jednakże nigdy nie będzie to jednoznaczne z uczestnictwem w kursie akwareli prowadzonym przez profesjonalnego instruktora ze szkoły malarstwa i rysunku. W wartościowej nauce technik artystycznych istotne są wytyczne, które uczestnicy kursu słyszą od dydaktyków w czasie pracy. Te korekty pozwalają w szybszym tempie nabywać warsztat, a kursant nie musi zastanawiać się, jaki jego błąd przyczynił się do tego, że jakiś efekt nie dał rezultatów jakie powinien. Dodatkowo lekcje z zespołem ludzi o pokrewnych pasjach formuje komfortową atmosferę wsparcia, które jest nadzwyczaj istotne w ośmielaniu do nieprzerwanego rozwoju artystycznego. Udział w merytorycznej analizie dzieł innych kursantów, pomaga z kolei we trafnej ocenie autorskich prac już ukończeniu kursu.

Siedziba:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]