Rozwiązania dla przemysłu

Jak działa stacja czołowa?

Jeśli chcesz zamówić stację czołową, koniecznie odwiedź ten adres.

Stacja czołowa to moduł, dzięki któremu możemy oglądać telewizję kablową oraz korzystać z internetu. To centralny element, który skupia rozmaite komponenty służące do poprawnej transmisji dźwięku i obrazu. Pozostałe podzespoły budują razem dobrze funkcjonującą całość. Sprawdźmy, co wchodzi w skład stacji czołowej i gdzie z reguły jest wykorzystywana.

Stacja czołowa – w szpitalach i we wspólnotach mieszkaniowych

Stacja czołowa używana jest w modułach zbiorowego odbioru sygnału – np. w ośrodkach wypoczynkowych, hostelach, szpitalach oraz przez dostawców telewizji kablowej. Transportuje ona połączenie do końcowych odbiorców. Jednym z zasadniczych modułów tworzących stację czołową jest specjalistyczna szafka montażowa – stworzona zarówno do odbioru sygnału DVB-S/S2 oraz AV. Specjalne aplikacje ułatwiają jej sprawną konfigurację. Do szafki można zamontować różne moduły – na przykład DTV AV2 czy DTV DM2/4.

Stacja czołowa – całościowy układ antenowy

Oddzielne części składowe stworzone są do przetwarzania różnych rodzajów sygnałów, przykładowo satelitarnych i AV. Sygnał analogowy jest gorszy niż cyfrowy – występują awarie w transmisji dźwięku i obrazu, a rozbudowa niesie ze sobą duże wydatki. Dużo modułów składających się na stację czołową posiada także oddzielne sloty USB, które umożliwiają wprowadzenie dowolnej zawartości. Moduły można ze sobą łączyć, tworząc kompleksowy system antenowy.

Siedziba:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]