kabel światłowodowy
Rozwiązania dla przemysłu

Kabel światłowodowy – technika przede wszystkim

Kabel światłowodowy to bez najmniejszych wątpliwości ogromne osiągnięcie techniczne. Potencjał jego użycia jest ogromy. Nie można uznać za przesadę opinii, że kabel światłowodowy jest wykorzystywany praktycznie w każdym obszarze ludzkiego życia. Jest to technologia naprawdę rozwinięta, która charakteryzuje się doskonałymi parametrami.

Kabel światłowodowy – jakie są jego zastosowania?

Kabel światłowodowy stosowany jest na przykład w dziedzinie telekomunikacji i jest aktualnie praktycznie niezastąpiony, jeśli w grę wchodzą łącza telefoniczne. Ich zastosowanie sprawia, że połączenia między centralami a abonentami są niezawodne, a prawdopodobieństwo wystąpienia błędu jest nikłe lub żadne. Sygnał jest bardzo dobre, co gwarantuje najwyższą jakość tego, co usłyszeć możemy w słuchawce telefonicznej. Z kolei elektrownie stosują powszechnie kable światłowodowe do tworzenia sieci telekomunikacyjnych. Korzystają z nich również stacje telewizyjne. Kable światłowodowe odznaczają się małym ciężarem, dzięki czemu świetnie sprawdzają się w czasie transmisji live, gdyż gwarantują swobodę przemieszczania się technikom obsługującym kamery. Również sieć kablowa – czyli tzw. kablówka – bazuje na tym produkcie. Jeśli zaś idzie o przemysł komputerowy, kable światłowodowe są podstawą dla zapewnienia najwyższej jakości transmisji danych.

Kabel światłowodowy – z jakich elementów się składa?

Kable światłowodowe, które dzisiaj znaleźć można na rynku, różni od siebie między innymi jakość. Te najwyższej klasy poddawane są w procesie produkcji wyjątkowo drobiazgowej kontroli technicznej, za sprawą czego nie należy obawiać się, że w trakcie użytkowania będą zawodziły. Użycie włókna optycznego oraz stalowego drutu to cechy wyróżniające wysokiej jakości kabel światłowodowy. Do tego dochodzi osłona , za sprawą której kabel odporny jest na wpływ niesprzyjających czynników i w ten sposób może dłużej pełnić swoją rolę. Kabel światłowodowy to bez najmniejszych wątpliwości potężny krok naprzód, jeśli chodzi o wykorzystywane współcześnie rozwiązania techniczne.

Siedziba:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]