ultra robotics, polski producent silników elektrycznych
Rozwiązania dla przemysłu

Precyzyjne serwonapędy i silniki prądu stałego – poznaj ich dystrybutora

Szerokie stosowanie robotyki w różnych gałęziach przemysłu oraz automatyzacja procedur magazynowych i logistycznych, wymusza poszukiwanie odpowiednich rozwiązań z obszaru układów napędowych i sterowania. Rodzima firma Ultra Robotics wychodzi naprzeciw temu zapotrzebowaniu proponując m.in. dokładne układy napędowe i sterowniki serwo od najlepszych światowych producentów.

Co oferuje Ultra Robotics? Produkty Harmonic Drive i Bodine Electric Company

Istniejąca od przeszło dekady na polskim rynku spółka Ultra Robotics jest dostawcą silników elektrycznych DC, przekładni planetarnych i falowych, jak również motoreduktorów (AC, DC i BLDC) wytwarzanych z materiałów wysokiej jakości przez uznanych globalnych producentów. W asortymencie Ultra Robotics znajdują się produkty niemieckiej marki Harmonic Drive, wytwarzającej czułe kompaktowe serwonapędy wyróżniające się ogromną żywotnością i niezawodnością. Produkowane przez Harmonic Drive napędy oraz przekładnie wykorzystuje się m.in. w produkcji robotów przemysłowych, frezarek czy wyposażenia medycznego, a dzięki możliwości ich eksploatacji w ciężkich warunkach środowiskowych, w tym w próżni, korzysta się z nich też w kriogenice, kosmonautyce i lotnictwie.

Ultra Robotics jest również dystrybutorem produktów marki ELMO Motion Control z Izraela, słynącą z najmniejszych sterowników serwo (napędy Platinum Twitter), które wyróżniają się wysoką mocą obliczeniową z znacznymi zasobami pamięci, szeroką obsługą informacji zwrotnych i wysoką przepustowością, a ich sprawność oscyluje na poziomie 99% także przy najmniejszych wymiarach. Natomiast jej napędy serwo z linii GOLD bardzo dobrze sprawdzają się w ekstremalnych warunkach, w tym nie tracą funkcjonalności przy znacznej wilgotności (nawet do 90-95%), wystawieniu na intensywne wibracje i wstrząsy mechaniczne, a także przy szoku termicznym, gdy amplituda temperatury może wahać się od +70 do -40 stopni Celsjusza.

Polska firma Ultra Robotics dostarcza też produkty Eisele Antriebstechnik GmbH, Bodine Electric Company, Positec oraz Sesame Motor Corp.

Siedziba:
Ultra Robotics Sp. z o.o.
ul. Ksawerów 21 budynek T1
02-656 Warszawa

Tel.: +48 22 658 06 42
Mob.: +48 22 244 24 81
E-mail: [email protected]