Rozwiązania dla przemysłu

Wzmacniacz kanałowy poprawia sygnał TV

Dalsze informacje o wzmacniaczu kanałowym

Wzmacniacz kanałowy to urządzenie dedykowane do odtwarzania sygnału telewizji analogowej i cyfrowej. Jak możemy się domyślić z nazwy zasadniczym zadaniem jakie pełni jest zwiększanie i wyrównywanie sygnału. Sprawdźmy jak funkcjonuje wzmacniacz kanałowy i jakie posiada funkcje.

Wzmacniacz kanałowy – w budynkach i na zewnątrz

Na rynku uzyskamy dużo mechanizmów, które wzmacniają i wyrównują sygnał telewizji cyfrowej. Są one dedykowane zarówno do tradycyjnych instalacji, jak i do tych niestandardowych. Instalowane są na terenach, na których praktycznie nie ma sygnału. Sprawdzają się na przykład w miejscowościach górskich, garażach podziemnych, jak również w niektórych nieruchomościach. Innowacyjne wzmacniacze kanałowe wzmacniacze kanałowe umożliwiają bezprzewodową transmisję sygnałów TV. Ich pokrywa powoduje, że mogą być montowane na antenie zewnętrznej – sprawdzają się w kryzysowych warunkach.

Wzmacniacz kanałowy – niezależne zasilanie

Najbardziej popularny wzmacniacz kanałowy wyposażony jest w kilka niezależnych wejść – na przykład VHF lub w technologii SAW. Moduły mogą mieć zaimplementowaną technologię eliminującą awarie wytwarzane przez sygnały internetu mobilnego. W zależności od rodzaju urządzenia posiada także 3-4 dedykowane filtry kanałowe – kompatybilne z kanałami k.21-k.69. Sprzedawane u dystrybutorów wzmacniacze kanałowe są kompatybilne między innymi z antenami z zaimplementowanym przedwzmacniaczem. Urządzenia te wyposażono w zewnętrzne zasilanie oraz kontrolki sygnalizacyjne.

Siedziba:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]