Rozwiązania dla przemysłu

Zastosowanie oraz cechy charakterystyczne kabla koncentrycznego

Nie szukaj już więcej! Tutaj znajdziesz kabel koncentryczny.

W dużej liczbie mieszkań dostrzec można odbiornik telewizyjny. Większość z nas lubi od czasu do czasu obejrzeć ciekawy dokument lub profesjonalnie prowadzony serwis mający charakter informacyjny. Aby jednak do telewizora docierał odpowiedni sygnał, niezbędne jest wykonanie właściwego podłączenia. Wykorzystuje się do tego celu między innymi kable koncentryczne, które na chwilę obecną znaleźć można bez problemu w sklepach , które oferują elementy do odbioru telewizji.

Kabel koncentryczny – czym się charakteryzuje?

W sprzedaży znajdują się na chwilę obecną najróżniejsze kable koncentryczne, charakteryzujące się nieco innymi parametrami. Podstawowy podział wyróżnia kable koncentryczne przeznaczone do stosowania na wewnątrz i zewnątrz budynków. Każdy komu potrzebny jest kabel koncentryczny bez wątpienia powinien spojrzeć na jego najbardziej istotne właściwości. Znaczenie mają dopasowanie oraz tłumienie, które gwarantuje odbiór telewizji na naprawdę doskonałym poziomie. Dobrym produktem są kable posiadające konstrukcję Tri–Shield. Jej zastosowanie sprawia, iż przewód wyróżnia się doskonałym poziomem i chroni sygnał przed zakłóceniami o charakterze zewnętrznym, które mogą poważnie zmniejszać ostrość obrazu. Kable koncentryczne najlepszych firm doskonale sprawdzają się w modernizacji, ale też przy rozbudowie sieci telewizyjnych zarówno niewielkich, jak i wielkich operatorów. Większość kabli koncentrycznych zgodna jest z wyśrubowanymi wytycznymi produkcyjnymi. Dzięki temu wahania parametrów w przypadku takich kabli są zwykle niewielkie lub żadne.

Kabel koncentryczny – jakiego rodzaju elementy stosuje się do jego wyprodukowania?

Kable koncentryczne to połączenie materiałów różnego typu. Najczęściej rdzeń produkowany jest z miedzi. Jest to materiał cechujący się trwałością, który nie traci posiadanych właściwości nawet po wielu latach użytkowania. W przypadku kabli , które przeznaczone są do wykorzystywania w warunkach zewnętrznych, do wykonania warstwy wierzchniej stosuje się materiały niewrażliwe na działanie niekorzystnych czynników pogodowych.

Siedziba:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]