Podróże i turystyka Sport, rekreacja, hobby

Aktywny wypoczynek w górach – trekkingi

Poszukujesz unikatowej oferty trekkingów? Świetnie trafiłeś! Skieruj się na www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/trekkingi/

Chodzenie po wysokich szczytach utożsamiamy zwłaszcza z naprawdę wykwalifikowanymi wspinaczami. Tymczasem do trekkingów niepotrzebne są zazwyczaj specjalistyczne kwalifikacje – w wielu górach poprowadzono wszak szlaki, z jakimi upora się każdy turysta – jeśli rzecz jasna posiada właściwe sprzęty, tj. buty z właściwą podeszwą i kijki zapewniające przyczepność na nierównych nawierzchniach. Na najniebezpieczniejszych fragmentach niezbędna okaże się też pomoc doświadczonego instruktora, który powie, jak korzystać z opcjonalnego, gwarantującego bezpieczeństwo sprzętu. Kiedy więc będzie on niezbędny? W jakich górach najczęściej odbywają się trekkingi?

Trekkingi – co zabrać?

Trekkingi są czasem organizowane w naprawdę technicznym terenie, co sprawia, iż niezbędne stają się akcesoria umożliwiające przejście trasy. Najważniejszymi wśród nich są na pewno raki, ponieważ gwarantują przyczepność również na śliskich szlakach – a na wielu górach spotkać je można także wiosną. Na wysokich podejściach pomocny będzie także czekan. Do korzystania z tych akcesoriów niezbędne są odpowiednie kwalifikacje – dlatego nieobyci turyści na trekkingi muszą wybrać się wraz z instruktorem, który powie im, jak bezpiecznie pokonać szlak.

Najchętniej wybierane miejsca na trekkingi

Trekkingi umożliwiają zwiedzenie najbardziej interesujących szczytów na Ziemi, a te zwykle okazują się niedostępne dla większości gości. Najchętniej prowadzone są w najwyższych pasmach – krajowi turyści chętnie wyjeżdżają w pobliskie Tatry, a także w Alpy czy na norweskie fiordy. Dużym uznaniem wśród fanów trekkingu cieszy się też Kilimandżaro oraz góry Peru. Turyści, którzy mają już jakieś doświadczenie w wędrówkach po górach mogą zaś wybrać się w Karakorum – trekkingi odbywają się tam m. in. w okolicach Broad Peak i Everestu.

Siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]