Robienie zakupów Sport, rekreacja, hobby

Czapsy i sztylpy czy oficerki – co wybrać i gdzie kupić?

Dowiedz się, gdzie nabyć sztylpy, wejdź na horse-trade.pl/pl/c/Czapsy%2C-Sztylpy/26

Według wielu dżokejów najodpowiedniejszymi butami do jazdy konnej są oficerki – skórzane obuwie z długą cholewą do kolan. I chociaż istotnie w tym sporcie sprawdzają się znakomicie, nie znaczy, że nie mają wad. Główną z nich jest ich koszt – najlepsze fasony oficerek mogą kosztować aż kilka tysięcy PLN. Poza tym wkładanie oraz jazda w oficerkach bywa znacznie utrudnione ze względu na konieczność noszenia spodni z grubszej tkaniny, nie zawsze mieszczącej się w cholewie obuwia. Na szczęście, czapsy i sztylpy nie posiadają tych wad.

Sztylpy i czapsy jeździeckie – czym się charakteryzują

Sztylpy i czapsy to elementy zakładane na sztyblety, dające protekcję wyższej partii nogi jeźdźca – można porównać je do stuptutów piechura. Te pierwsze chronią tylko łydkę sportowca, ponieważ kończą się na kolanie, natomiast drugie – sięgają do pachwiny, zapewniając zabezpieczenie dla nogi na całej długości. Zarówno czapsy, jak i sztylpy są produkowane z różnych materiałów. W sklepach zazwyczaj spotkamy czapsy i sztylpy skórzane, jednak poza nimi dostępne są też modele wykonane z tworzyw sztucznych lub tkaniny.

Jak kupować czapsy i sztylpy?

Dwa ostatnie rodzaje charakteryzują się dużo niższą ceną. Są więc zalecane dżokejom z okrojonym budżetem , jak również dzieciom, szybko wyrastającym z jednego rozmiaru. Warto zauważyć, że sztylpy i czapsy z tkaniny są przewiewniejsze, więc lepiej nosi się je wiosną i latem. Duży wybór sztylp i czapsów wyszukamy w sklepach internetowych – modele idealnie dobrane do swoich potrzeb kupią zatem także jeźdźcy zamieszkujący miejscowości, w których nie ma odpowiednio wyposażonego sklepu z artykułami do jazdy konnej.

Siedziba:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]