Podróże i turystyka Sport, rekreacja, hobby

Jak zorganizować zagraniczne wyprawy górskie?

Kliknij tu, jeżeli interesuje Cię najlepsza oferta wypraw górskich

Szczyty górskie od niepamiętnych czasów fascynowały ludzi. Pociąga nas ich metafizyka, wspaniałe widoki, możliwość sprawdzenia samego siebie, a także element sportowy towarzyszący zdobywaniu następnych szczytów i przemierzaniu tras trudnych pod względem technicznym. Nic zatem dziwnego, że turystyka górska, wspinaczka czy trekkingi od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Zróżnicowany poziom trudności poszczególnych szlaków sprawia, iż każdy – także kompletny nowicjusz – trafi w górach na coś dla siebie. Kłopotów może jednakżeprzysporzyć sama organizacja wyprawy.

Aranżowanie wyprawy górskiej poza granicami Polski

Wspomniane trudności mogą okazać się wyjątkowo dotkliwe w przypadku wyprawy odbywającej się w zagranicznych pasmach górskich – głównie tych bardzo dalekich od Polski. W takich wypadkach należy skorzystać z oferty podmiotów w profesjonalny sposób planujących wyprawy dla himalaistów. To, iż wyjazdy te odbywają się one pod okiem doświadczonego przewodnika, nie oznacza jednakże, że udział w nich może wziąć każdy. W zależności od szczebla trudności poszczególnej wyprawy, wymagane jest doświadczenie nabyte w wysokich górach – od stopnia podstawowego do bardzo zaawansowanego.

Wyprawy górskie – najczęściej wybierane destynacje podróży

Silnym zainteresowaniem wśród miłośników wypraw górskich cieszą się rzecz jasna Himalaje oraz Karakorum, jednakże z uwagi na wysoki stopień trudności i duże koszty nie każdy miłośnik gór decyduje się na taki wyjazd. Znacznie tańsze są wyprawy górskie w Alpy i wschodnie Karpaty, a także te koncentrujące się na zdobywaniu szczytów Uralu oraz Kaukazu na czele z Kazbekiem. Ponadto polskie firmy organizują także wyprawy w Andy (Ameryka Południowa) i w góry na Alasce (Ameryka Północna).

Siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]