Podróże i turystyka Sport, rekreacja, hobby

Jesteś głodny górskich wrażeń? Może czas na wyprawę na Kilimandżaro?

Sprawdź informacje o wycieczce na Kilimandżaro.

Zdobywanie wierzchołków gór to ambicja dużej części podróżników, którzy kochają ekstremalne wyjazdy. Niezapomnianych doznań bez wątpienia dostarczy ekspedycja na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – z jakiej przyczyny warto się jej podjąć?

Zlokalizowany w Tanzanii szczyt jest najwyższą górą Afryki – osiąga prawie 6 km nad poziomem morza. Obieżyświatów wabią głównie kurczące się już lodowce, niesamowite krajobrazy, a także możliwość obserwacji egzotycznych zwierząt w ich naturalnym środowisku. W skład masywu wchodzą Uhuru, Shira i Mawenzi – trzy góry będące śladem po wulkanach. Ekspedycja na ten szczyt Afryki wymaga odpowiedniego przygotowania – ze względu na sporą wysokość realne jest zagrożenie rozwinięcia się choroby wysokościowej, z kolei kapryśna pogoda powoduje, iż dotarcie na wierzchołek masywu stanowi dla turystów ciężkie zadanie. Osoby szykujące się do wzięcia udziału w wyprawie powinny wyróżniać się dobrą kondycją psychiczną i fizyczną, które umożliwią maszerowanie przez blisko 7 do 8 godzin dziennie.

O czym trzeba pamiętać przed wyjazdem na Kilimandżaro?

W okresie przygotowywania się do wyjazdu na Kilimandżaro trzeba poddać się obligatoryjnemu szczepieniu przeciwko febris flava, dzięki czemu pacjent otrzymuje tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim wyjedziemy powinno się też zakupić medykamenty o działaniu przeciwmalarycznym. Przed zarażeniem się ochroni również właściwa profilaktyka – używanie preparatów odstraszających insekty, a także nakładanie odzieży z długimi nogawkami i rękawami. A jak uchronić się przed rozwojem choroby wysokościowej? Ekspedycja na wierzchołek Kilimandżaro powinna być poprzedzona trwającą kilka dób aklimatyzacją, która przyszykuje organizm do niskiej zawartości tlenu w powietrzu.

Siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]