Robienie zakupów Sport, rekreacja, hobby

Kaloszki i ochraniacze dla koni – jak je dobrać?

Kup ochraniacze dla konia.

Osoby, które zwyczajnie nie są zainteresowane jeździectwem, często są zdziwione, iż nogi koni należy osłaniać ochraniaczami. Wachlarz artykułów tego typu jest bardzo bogaty i w sprzedaży dostępnych są setki ochraniaczy dla koni wytworzonych z różnorodnych surowców. To powoduje, iż także kłopot z ich wyborem mają czasami także doświadczeni jeźdźcy.

Ochraniacze dla koni – zamów rodzaj zgodny z czynnością podejmowaną przez zwierzę

Głównym kryterium doboru ochraniaczy, które należy ubrać koniowi, jest typ aktywności, w jakiej zwierzę w danym momencie bierze udział. Jest kilka wariantów ochraniaczy: rajdowe, crossowe, stajenne, transportowe, ujeżdżeniowe, skokowe i specjalistyczne, a każde z nich pełni nieco inną rolę. Na przykład, funkcją ochraniaczy ujeżdżeniowych jest obniżenie ryzyka powstania stłuczeń, urazów mechanicznych, a nawet ran, które czasami mogą przytrafić się w czasie treningów ujeżdżeniowych. Takie ochraniacze bardzo dobrze absorbują siłę uderzenia, a przy tym dają wsparcie ścięgnom. Natomiast ochraniacze skokowe wyróżniają się twardą budową skoncentrowaną na zakryciu tylnej powierzchni oraz boków kończyny zwierzęcia, co chroni ją w razie zderzenia z drążkiem przeszkody. Ochraniaczami transportowymi zaś ochrania się kończyny koni sportowych, które z racji udziału w różnych turniejach jeździeckich przewożone są częstokroć po kilkaset kilometrów od stadniny. Powinny one być produkowane z materiałów, które nie doprowadzą do powstania otarć nawet podczas wielogodzinnej podróży. W sklepach z asortymentem jeździeckim kupisz także kaloszki dla koni, które opracowano dla zwierząt ścigających się. Kaloszki ochraniają piętkę koni, które w czasie galopu uderzają tylnymi kopytami o przednie.

Ochraniacze dla konia – z jakich materiałów są wytwarzane?

Kupujący szukający ochraniaczy dla koni znajdą niezwykle obszerną ofertę artykułów, odróżniających się od siebie zarówno materiałem, z których są produkowane, jak kosztem. Owszem, zwykle najatrakcyjniejsze na pierwszy rzut oka są ochraniacze skórzane, jednak wymagają one należytej troski oraz konserwacji po każdym użyciu, w przeciwnym razie dość szybko będzie trzeba wymienić je nowe. Inne materiały, z których wytwarza się ochraniacze, to wytrzymały i lekki neopren oraz inne tworzywa sztuczne. W sklepach dostępne są także kaloszki wytwarzane z gumy.

Siedziba:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]