toczki do jazdy konnej, kask jeździecki, toczek do jazdy konnej
Robienie zakupów Sport, rekreacja, hobby

Kaski i toczki jeździeckie – bezpieczeństwo przede wszystkim

Jeździectwo należy do tych dyscyplin sportu, gdzie ryzyko upadków jest szczególnie duże. A te, z uwagi znaczną prędkość oraz wysokość, mogą być naprawdę groźne. Na uszkodzenia narażona jest w szczególności głowa jeźdźca, która bezwzględnie musi być odpowiednio chroniona. W sklepach z artykułami dla miłośników jeździectwa dostępne są 2 typy ochrony na głowę – kaski oraz toczki jeździeckie. Które z nich jednak zapewniają lepszą ochronę? Co należy wiedzieć któregoś z tych produktów?

Kask czy toczek do jazdy konnej? Co lepsze?

Prosta, myśliwska czapka była pierwszym jeździeckim nakryciem głowy. Jej fason był inspiracją do powstania toczków. Dzisiejszy toczek jeździecki jest przeważnie wykonany z włókna szklanego i jest czymś pośrednim między tradycyjną czapką, a kaskiem. Nie gwarantuje jednakże tak solidnej protekcji jak kask, dlatego rekomendowany jest raczej przy rekreacyjnej jeździe o niedużej prędkości. Pod tym względem znacznie lepiej spełnia swoje zadanie kask jeździecki, który jest używany przez wyczynowców i ma certyfikaty odpowiednich organizacji – w Polsce jest to PZJ.

Kupujemy kask lub toczek do jazdy konnej

Najistotniejsza kwestia przy doborze kasków do jazdy konnej to bezpieczeństwo. Kask winien dysponować stosownymi atestami, a także umożliwiać regulację swojego rozmiaru bądź być idealnie dopasowany do kształtu głowy dżokeja. Do kasku warto dokupić akcesoria – w szczególności pokrowiec, który ułatwi jego przenoszenie i pozwoli uniknąć zabrudzenia. Nabywając kask jeździecki nie powinno się także iść na kompromis. Dlatego, jeżeli w naszej miejscowości nie znaleźliśmy pasującego nam modelu, można kupić go w sklepie internetowym.

Siedziba:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]