Robienie zakupów Sport, rekreacja, hobby Tematyka motoryzacyjna

Kombinezon motocyklowy – ze skóry czy z materiału?

Jeśli szukasz kombinezonu na motor, skieruj się na tę stronę.

Korzystanie z motocyklu łączy się nie tylko z określonym ryzykiem, ale nieraz również z odczuwaniem niewielkiego dyskomfortu. By ograniczyć niekorzystny wpływ poniektórych czynników na radość z jazdy, konieczne jest zaopatrzenie się w stosowny ubiór. Specjalne spodnie wraz z kurtką albo kombinezon na motor zatrzymają odczuwanie pędu powietrza, a także podczas potencjalnego wypadku zdecydowanie obniżą prawdopodobieństwo doznania różnego rodzaju urazów. Tak niemniej jednak będzie jedynie wtedy, gdy wybierzemy dobry ich model. Co warto więc zamówić? Na jaki materiał postawić? Co będzie najlepszym rozwiązaniem – wariant jedno- a może dwuczęściowy? Na te pytania odpowiemy w tym artykule.

jaki typ kombinezonu na motor swobodnie się ściąga i nakłada

Kombinezony na motocykl jednoczęściowe wybierają przeważnie uczestniczący w wyścigach sportowych, profesjonalni motocykliści, jak również osoby z rzadka podróżujące na wielokilometrowych trasach bez długich przystanków. Gwarantują one maksymalny stopień bezpieczeństwa w trakcie wypadku. Niestety w parze z tym idzie obniżenie wygody ich nakładania, ale i wykonywania w nim innych niż jazda czynności, np. odwiedzanie w nim toalety może być dość kłopotliwe. Toteż motocykliści, nie jeżdżący w zawodach, bez wahania mogą postawić na dwuczęściowy kombinezon na motocykl. Daje on odpowiednią w większości sytuacji protekcję, a równocześnie swobodniej się go ściąga i ubiera.

Kombinezon na motor – ważny jest surowiec, z którego jest wyprodukowany

Budowa kombinezonu motocyklowego to natomiast nie wszystko, na co warto zwrócić uwagę nabywając jeden z nich. Tak samo znaczący jest surowiec, z którego został on wyprodukowany. Tu do wyboru mamy przeważnie skórę i odpowiednie tekstylia. Kombinezony skórzane dają dość małe możliwości wentylacji, ale znakomicie chronią w takcie upadku. Trzeba natomiast zaakcentować, iż coraz więcej tekstyliów – przykładowo te z wytrzymałych polimerów – pod tym względem radzą sobie jednakowo dobrze, a zarazem są bardziej przewiewne.

Siedziba:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]