Rozrywka Sport, rekreacja, hobby

Spływy kajakowe Dunajcem – wypoczynek i przygoda w jednym

Spływ Dunajcem to doskonała metoda spędzania wolnego czasu, którą docenią miłośnicy aktywnego wypoczynku. Spływ po Dunajcu na odcinku Sromowce Niżne-Szczawnica gwarantuje niezapomniane emocje i dużą dawkę adrenaliny. Oferta jest kierowana dla różnych grup turystów – zarówno rodzin, osób indywidualnych, jak i przedsiębiorstw, które chcą zorganizować integrację dla zatrudnionych zespołów. Organizujesz wyjazd w góry i na trasie Twojej wycieczki leży Zakopane? Spływ po Dunajcu to atrakcja, jakiej nie możesz pominąć.

Czy warto wybrać się na spływ kajakowy po Dunajcu?

Dunajec jest rzeką, która daje znakomite warunki do praktykowania kajakarstwa, a rozbudowana baza turystyczna będąca w pobliżu powoduje, iż spływ Dunajcem staje się nadzwyczaj atrakcyjną formą aktywności. W rzece żyją również rozmaite gatunki ryb, które można dostrzec w czasie spływu, a malownicze krajobrazy zapierają dech w piersiach. Spływ prowadzi przez Pieniński Park Narodowy, co pozwala na obserwację dzikiej przyrody w z bliska. Aby uczestniczyć w spływie, niezbędne jest odpowiednie przeszkolenie oraz podpisanie regulaminu wypożyczalni. Pontonami sterują wyszkoleni instruktorzy, którzy dbają o bezpieczeństwo uczestników.

Spływ na Dunajcu – odpoczynek w Pieninach

Organizator spływów kajakowych na Dunajcu proponuje klientom do wyboru trzy pakiety – Basic, Active oraz Comfort. Turyści mają zapewnione pełne wyposażenie – gumowe kajaki Gumotex Palava lub polietylenowe kajaki turystyczne Aquarius Tram, kamizelki, kaski, wiosła i hermetyczne opakowania. Ze sobą należy wziąć sportowe obuwie, ręcznik, jak również spodenki i koszulkę do przebrania. Oprócz tego przy pakiecie Comfort zapewniony jest dojazd busem ze Szczawnicy.