trekkingi Himalaje, wyprawy w góry
Podróże i turystyka Sport, rekreacja, hobby

Trasy wokół znanych ośmiotysięczników – o wyprawach w Himalaje

Himalaje wspólnie ze zlokalizowanym całkiem blisko pasmem Karakorum to góry owiane legendą. Wpływ na to ma niemało czynników – zwłaszcza fakt, iż są to najwyższe pasma górskie na Ziemi i to oczywiście tam leżą wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Trzeba nadmienić także o skrajnej trudności poszczególnych szczytów i tym, iż to właśnie te góry są areną zmagań zawodowych himalaistów z całego świata. Nie może więc zadziwiać zainteresowanie, jakim wyprawy w Himalaje cieszą się również pośród zwykłych turystów.

Jak przygotować trekking w Himalajach?

Na wstępie warto podkreślić, że jeżeli mówimy o trekkingu, Karakorum i Himalaje są bardzo trudnymi łańcuchami – nawet, gdy wyprawa nie nie ma na celu zdobycia danego szczytu. Trudności sprawia także samo zaplanowanie wyjazdu – rezerwacja biletów oraz zdobycie pozwolenia i wizy. Wobec tego optymalnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty firm organizujących trekkingi w wysokich okolicach. Dodatkowym atutem jest piecza profesjonalnych przewodników (w tym tych mówiących po polsku), co sprawi, że trekking w Himalajach stanie się bezpieczny także dla osób, które nie mają wprawy w wędrówce po wysokich górach.

Trekking w Himalajach – wyprawy w okolice Shishapangmy i Manaslu

Z oczywistych względów osoby po raz pierwszy przyjeżdżające w Himalaje lub Karakorum rzadko decydują się na zdobywanie ośmiotysięczników. Nie znaczy to jednakże, że te masywy są poza ich zasięgiem, bowiem nierzadko aranżowane są trekkingi wokół takich szczytów jak Everest, Lhotse czy Annapurna. Na uczestników tych wycieczek czeka nie tylko okazja do przezwyciężenia swoich słabości, ale również możliwość obserwacji codziennego życia mieszkańców Nepalu oraz podziwianie nieprzeciętnych cudów natury, jak , przykładowo, lodospad Khumbu u stóp Everestu.

Siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]