Podróże i turystyka Sport, rekreacja, hobby

Trekkingi górskie raczej nie dla amatorów

Szukasz więcej informacji o pełnej ofercie wycieczek trekkingowych? Doskonale trafiłeś! Zajrzyj na www.exploruj.pl.

Wyprawy w góry przybierają różne postaci. Od nieśpiesznych przechadzek po łatwych trasach w bezpośrednim sąsiedztwie domów turysty, przez piesze, wielogodzinne marsze po trasach klasyfikowanych wyżej na skali trudności, aż po wymagające trekkingi. Aby wziąć udział w trekkingach, niezbędna jest praktyka w poruszaniu się po górach (po wytyczonych szlakach, jak i poza nimi), minimum dobra sprawność fizyczna, jak również biegłość obsługiwania sprzętu turystycznego i wspinaczkowego. Niemniej jednak w zamian za niejednokrotnie olbrzymi wysiłek otrzymujemy możliwość obcowania z dziewiczą przyrodą i podziwiania cudownych widoków.

Trekkingi – dopasuj stosowny stopień trudności do swoich zdolności

Stopień trudności jest uzależniony od terenów, przez które prowadzą trekkingi. Profesjonaliści wymieniają trzy poziomy trudności wypraw w regiony górskie. W trekkingach pierwszego stopnia partycypować mogą wszyscy, którzy wyróżniają się dobrą kondycją, a ich zdrowie nie jest przeszkodą do zwiększonego wysiłku. Kolejny stopień trudności wymaga lepszej kondycji i co najmniej elementarnego doświadczenia w górach – np. w polskich Tatrach. Ostatni stopień to wycieczki dla osób ze znakomitą sprawnością fizyczną, wiedzą z obszaru natury wysokich łańcuchów górskich i potrafiących obsługiwać sprzęt, jak również przyzwyczajonych do uciążliwych warunków biwakowania podczas długiej wędrówki.

Dokąd pojechać na trekking?

Trekkingi można przeprowadzać w każdych łańcuchach górskich. W Polsce amatorzy tego rodzaju aktywności bardzo upodobali sobie trasy tatrzańskie. Jeżeli natomiast idzie o inne góry na kontynencie europejskim, ogromnym powodzeniem cieszą się graniczące z Azją Kaukaz i Ural, bałkańskie Góry Przeklęte, Alpy, jak również wschodnia część Karpat. Osoby najbardziej zaawansowane w trekkingu powinny natomiast sprawdzić swoje umiejętności w trakcie wycieczki w Andach, Himalajach bądź Karakorum.

Siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]