Podróże i turystyka Sport, rekreacja, hobby

Wyprawy w Dolomity – trekking w niezapominanym krajobrazie

Uzyskaj więcej informacji o Dolomity trekking.

Miłośnicy aktywnego wypoczynku z pewnością poznali już prawie wszystkie szlaki trekkingowe w naszym kraju, które zlokalizowane są w Tatrach, w Karkonoszach i w Bieszczadach. Nie ulega wątpliwości, iż są one zachwycające, jednakże osoby często uprawiające ten typ aktywności po jakimś czasie chcą zasmakować ekscytacji płynącej z ekskursji po mało znanym sobie zakątku świata. Dlaczego więc ograniczać się tylko do tras w Polsce, jeżeli można zachwycać się wspaniałymi widokami we włoskich Dolomitach?

Dolomity – masyw górski wpisany do wykazu światowego dziedzictwa UNESCO

Dolomity, a więc pasmo górskie leżące w całości w Alpach Wapiennych, charakteryzują się pokaźną ilością baszt skalnych, turni i skalistych grani, które w czasie dnia przez padający na nie blask słońca zmieniają swój kolor. Jest to także jeden z najurodziwszych masywów górskich Europy (jeśli nie całego świata!), nie dziwi więc, iż w pierwszej dekadzie XXI wieku wpisano je na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Mimo tego, że w Dolomitach występują wysokie pionowe skalne ściany, nadzwyczaj spadziste stoki i liczne urwiska, wyznaczono w nich również wiele bezpiecznych szlaków krajobrazowych, z którymi poradzą sobie osoby mające już doświadczenie w trekkingu.

Brenta i szczyty Tre Cime – co warto podziwiać na trekkingu w alpejskich Dolomitach?

Niedoświadczonych entuzjastów trekkingu bez wątpienia oczaruje wyprawa przez Dolomity po via ferratach, to znaczy po szlakach turystycznych, które są zaopatrzone w stalowe liny asekuracyjne. Scenariusz wycieczek tego typu jest tak skonstruowany, by ich uczestnicy mieli czas na szkolenie z zasad asekuracji, a także metod poruszania się po takim szlaku. Obeznani z górami i wyróżniający się wysoką sprawnością fizyczną turyści będą zachwyceni przeprawą po trasie na Brencie, najbardziej charakterystycznego pasma górskiego Dolomitów. Ekskursja ta może być dla większości osób fizycznie bardzo forsowna, lecz jej uczestnicy na pewno zapamiętają ją do końca życia. W alpejskich Dolomitach można spędzić również w aktywny sposób zimowe miesiące, przemierzając mało strome tereny na rakietach śnieżnych. Tak można zachwycać się m.in. szczytami grupy Tre Cime czy Tofanów.

Siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]