Robienie zakupów Sport, rekreacja, hobby

Zalety korzystania z bluz sportowych

Jeśli chcesz zamówić bluzy sportowe, skieruj się na ten adres.

Kto uprawia sport codziennie z pewnością dobrze wie, iż jedynie stosowna odzież sportowa umożliwia ćwiczenia w zupełnym komforcie. Wybierając strój do ćwiczeń, zwłaszcza tych outdoorowych, jak biegi na orientację, jazda na rolkach bądź gra w tenisa, nie zapominajmy o zakupie bluz sportowych.

Bluzy lifestyle a bluzy sportowe – największe różnice

Bluzy w wersji z suwakiem, kapturem i bez nich od dziesięcioleci są już standardowym elementem codziennej odzieży. Nie wprowadzają w zdumienie nawet w miejscach pracy, w których dotąd obowiązywał sztywny dress code. Bluzy postrzegane są jako ubranie typu casual, bo są praktyczne i nie hamują ruchów, a wykorzystanie w nich ciepłych materiałów powoduje, iż to świetne odzienie wierzchnie na jesień oraz późną wiosnę. Bluzy sportowe, chociaż mają dość podobny fason, pod wieloma cechami różnią się od bluz lifestyle. Te ostatnie zwykle wytwarzane są w 100% z bawełny albo bawełny z kilkuprocentowym dodatkiem np. elastyny. Bluzy sportowe zaś nieraz produkowane są w całości z poliestru. Jest to nadzwyczaj odporny na uszkodzenia materiał, który nie ulega za szybko rozciąganiu i jest mniej podatny na rozdarcia. To dlatego jest idealny do produkcji odzieży sportowej, która musi być wytrzymała na spore przeciążenia działające na nią w czasie intensywnego treningu. Dodatkowo poliester efektywnie odprowadza wilgoć ze skóry, wobec tego trenujący nie spędza długich godzin w wilgotnych od potu ubraniach.

Noś bluzy sportowe wysokiej klasy – będziesz ich używać bardzo długo

Szukajmy głównie ubrań od uznanych producentów. Niewątpliwie, musimy wobec tego przygotować się na wyższy koszt zakupu takiej bluzy, jednak w zamian mamy wyrób o wysokiej jakości z lepszych tkanin, który zapewne będziemy używać dłużej. Jeżeli jakiś typ bluzy sportowej ma określony przeznaczenie, nie należy zastępować jej bardziej zwykłą odzieżą, np. bluzy bramkarskie mają dodatkowe zabezpieczenia na łokciach, które ochraniają zawodnika podczas parad, natomiast bluzy dla biegaczy posiadają wysoki kołnierz osłaniający przed podmuchami wiatru. Aby mieć pewność, iż kupujemy oryginalne ubranie, kupujmy w sklepach firmowych bądź prowadzonych przez oficjalnych dystrybutorów, które oferują szeroki asortyment bluz sportowych męskich, damskich oraz dziecięcych.

Siedziba:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]