Rozrywka Sport, rekreacja, hobby

Zastrzyk adrenaliny w górach – rafting po Dunajcu

Relaks na rzekach kojarzymy z reguły ze spływami kajakowymi. To rozrywka i metoda podróży znana w naszym kraju od ponad stu lat i nadal znajduje kolejnych zwolenników. W ostatnim czasie doczekał się jednak godnej konkurencji. Mowa o raftingu, czyli spływach pontonami po rzece o górskim, porywistym charakterze. Daje on znacznie większe emocje od pływania kajakiem, a jednocześnie umożliwia obcowanie z dziką przyrodą i zachwycanie się widokami niedostępnymi dla turystów pływających po nizinnych rzekach.

Spływ pontonowy Dunajcem – dla kogo?

Turyści decydujący się na rafting po Dunajcu nie mają obowiązku posiadać specjalnych kwalifikacji – organizatorzy takich spływów dopasowują stopień trudności szlaku do doświadczenia ich uczestników. Niezbędna będzie bez wątpienia umiejętność pływania oraz obsługi wioseł, zdobyta przykładowo w kajaku albo kanadyjce. Miejmy przy tym na uwadze, że spływ po Dunajcu, ze względu na górski charakter rzeki, nie należy do najłatwiejszych wypraw. Aby sprawnie stawić czoło wartkiemu nurtowi oraz przeciwnościom czekającym na szlaku, uczestnicy muszą być co najmniej w dobrej formie i powinni lubić aktywne, czasem nieco ekstremalne formy odpoczynku.

Rafting Dunajcem – co zobaczymy?

Znoje samej przeprawy wynagradzają oszałamiające widoki. Spływ na Dunajcu to doskonała sposobność do tego, żeby z niecodziennej perspektywy podziwiać zniewalające krajobrazy. Pieniny wraz ze zwrotem tej rzeki należą wszak do najbardziej pociągających krajobrazowo regionów Polski, a – można powiedzieć – i Europy. Rafting Dunajcem to również znakomita alternatywa dla miłośników adrenaliny, ponieważ trasa bogata w wiele przeszkód i meandrów podaruje wiele niezapomnianych emocji.