Usługi ogrodnicze

Najpopularniejsze podłoża ogrodnicze

Zakładanie ogrodów wymaga wykorzystywania specjalistycznych podłoży, które pozwolą wyhodować piękną roślinność. Jakie podłoża ogrodnicze są najbardziej popularne? Czy zielone dachy wymagają szczególnego rodzaju podłoża?

Podłoża ogrodnicze – profesjonalne mieszanki do Twojego ogrodu

Użycie idealnie dostosowanego podłoża ogrodniczego pozwoli wyhodować bujną roślinność, dlatego bardzo ważne jest dobranie specjalnych składników. Chcesz, żeby w Twoim ogrodzie wyrosła bujna roślinność, odporna na niekorzystne warunki zewnętrzne? W sprzedaży można znaleźć różne rodzaje substratów ogrodniczych, które gwarantują maksymalne rezultaty. Niektóre typy roślin potrzebują szczególnych warunków – w takim przypadku zalecane jest mieszanie rozmaitych rodzajów minerałów. Mieszanki dostępne na rynku tworzą np. torf, perlit, ziemia liściowa, minerały sztuczne. Ziemie odróżniają się od siebie odczynem PH, właściwościami chemicznymi i zawartością azotu.

Podłoża ogrodnicze – bujne ogrody na dachu

Marzy Ci się ogród na dachu? Takie rozwiązanie jest obecnie szalenie modne i pozwala poczuć się jak na urlopie. Jeśli chcesz cieszyć się wspaniałą roślinnością, musisz dopasować specjalistyczny substrat. Wyróżniamy podłoże intensywne i ekstensywne. Pierwszy typ podłoża wykorzystuje się np. w przypadku trawników. Na substracie intensywnym można wysiewać także byliny. Wymaga on szczególnej pielęgnacji i nie może być zastosowany na mocno skośnych dachach. Przeszkodą do jego zastosowania jest także duże obciążenie dachu. W przeciwieństwie do niego, substraty ekstensywne są przeznaczone do uprawiania sucholubnych roślin, takich jak rojniki, trawy ozdobne i rozchodniki. Chcesz hodować rośliny odporne na wiatr, które nie wymagają szczególnej pielęgnacji? Postaw na podłoża ekstensywne. Możesz je wykorzystywać nawet na bardzo spadzistych dachach.