Usługi z zakresu finansów

Budujesz portfel inwestycyjny? Pomyśl o zakupie sztabek złota

Złoto sztabki. Zdobądź więcej wiadomości.

Odkładanie środków pieniężnych na koncie bankowym bądź zakładanie lokat nie jest teraz tak rentowne jak jeszcze kilka lat temu. Niewielkie oprocentowanie oferowane przez banki, ale również i powszechniejsza świadomość, że nie zainwestowane środki nie zarabiają doprowadziły do tego, iż Polacy szukają strategii, które pomogą ich pieniądzom dawać w przyszłości dodatkowy dochód. Obok nabywania funduszy inwestycyjnych, obligacji państwowych i akcji, coraz większym zainteresowaniem cieszą się metale inwestycyjne, a przede wszystkim – sztabki złota.

Złoto w sztabkach – czemu zainteresowanie tym metalem pozostaje wysokie?

Od razu trzeba stanowczo podkreślić, że lokata finansów w złoto w sztabkach to wieloletnia inwestycja. Złoto zwykle nie poddaje się mniejszym i większym zawirowaniom odczuwalnym w gospodarce, a nawet niestabilność gospodarcza i polityczna nieraz podbija jego wartość. Oczywiście można odnotować wahania w jego ceny, jednakże studiując jej historyczny wykres łatwo można zauważyć, iż wraz z upływem lat idzie ona w górę. Czemu się tak dzieje? Od wieków ilość tego metalu dostępna na rynku pozostaje mniej więcej bez zmian. Niegdyś służył on jako środek płatniczy, w dzisiejszych czasach jest szeroko wykorzystywany w elektronice,medycynie czy przemyśle, jak również – wciąż na ogromną skalę – w sztuce i jubilerstwie. Pomimo, iż pozyskiwanie złota wciąż trwa i teoretycznie powinno go przybywać, odzyskiwanie tego metalu użytego m.in. do produkcji urządzeń elektronicznych (jak radia CB albo piloty do telewizorów) jest w szeregu przypadków nieopłacalny, dlatego popyt na złoto pozostaje na wysokim poziomie i prognozuje się, iż z biegiem lat trend ten raczej nie ulegnie zmianie.

Sztabki złota – czy każdego stać na ich nabycie?

Słuchając o inwestycji finansów w złoto w sztabkach większa część osób z miejsca pomyśli, iż to nie dla nich, z uwagi na ogromny koszt. Jednak sztabki złota odlewa się w różnorodnych wagach, toteż zasadniczo każdy może pozwolić sobie na lokatę jakiegoś wycinka oszczędności w ten metal. Złoto można zamówić już w sztabkach o wadze 5 g, 2,5 g, a nawet 1 g. Te niewielkie sztabki są także doskonałe na prezent. Więksi inwestorzy, mający większy kapitał raczej zamawiają się na cięższe sztabki złota o wadze 50 g, 250 g oraz 1 kg. Warto jednakże mieć świadomość dwóch rzeczach. Po pierwsze, nie da się pociąć odlanej sztabki przy ewentualnej odsprzedaży. Po drugie, wybierając cięższą sztabkę kupujemy złoto dużo taniej. Zatem powinno się nabywać sztabki złota o różnym ciężarze lub zdecydować się na kupno tzw. combibarów, które są fabrycznie podzielone na mniejsze kawałki.

Siedziba:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]