Usługi z zakresu finansów

Co według polskich przepisów prawa jest złotem lokacyjnym?

Szukasz szczegółowych wiadomości o sprzedaży złota? Doskonale trafiłeś! Skieruj się tu.

Polacy często myślą o emeryturze i o przygotowaniu się na potencjalną “czarną godzinę”. Z tej przyczyny przeważnie starają się systematycznie odkładać nadwyżkę środków finansowych na lokacie lub po prostu na koncie w banku. W ostatnim czasie jednak ta metoda jest mało korzystna – nieustanna inflacja i małe oprocentowanie lokat sprawiają, że oszczędności nie dają zysku, a wręcz z miesiąca na miesiąc ich siła nabywcza się obniża. Nie dziwi więc, że rośnie zainteresowanie nowymi formami inwestycji, w tym także gromadzeniem złota lokacyjnego.

Co o złocie inwestycyjnym mówi polskie prawo?

Inwestycja w metale szlachetne polega na zakupie ich wtedy, gdy ich wartość na rynku jest niewysoka i ich odsprzedaży, gdy ta wartość wzrośnie. Ale trzeba zaznaczyć, iż nie każdy złoty produkt jest uważane za złoto lokacyjne, z tej przyczyny np. zbieranie złotej biżuterii nie można nazwać inwestycją w złocie. To, co należy nazywać złotem lokacyjnym jest klarownie określone przez prawodawstwo w Polsce, w ustawie o podatku od towarów i usług. Według aktualnych przepisów jest to głównie kruszec próby co najmniej 0.995 w sztabkach albo płytkach. Tymczasem monety bulionowe ze złota muszą sprostać innym warunkom, by zostały uznane za złoto inwestycyjne. Muszą mieć próbę nie mniejszą niż 0.900, być wybite nie dalej niż w 1800 roku i co najistotniejsze – muszą być legalnym środkiem płatniczym w kraju, który je wyemitował. Monety lokacyjne nie są numizmatami, zatem nie uznaje się ich jako okazy kolekcjonerskie. Prawo definiuje jeszcze jeden rodzaj złota lokacyjnego – złoto w postaci papierów wartościowych.

Sprzedaż złota inwestycyjnego online – co kupisz u polskich dostawców?

W ofercie polskich dostawców złota lokacyjnego bez trudu spotkać można popularne monety bulionowe z między innymi Wielkiej Brytanii i USA, jak i sztabki ze złota. Zamówienia można składać też przez internet i nie jest to oferta tylko dla zamożnych inwestorów. Ci z mniejszymi środkami finansowymi znajdą w internecie zróżnicowaną ofertę sprzedaży złotych monet o wadze 1/2, 1/4 i 1/10 uncji, jak i złota w pojedynczych sztabkach o wadze 5, 2, i 1 g. Nabyć można także złoto w tzw. „combibarach”, które umożliwiają odcięcie, a następnie odsprzedanie indywidualnych płytek złota.

Siedziba:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]