Usługi z zakresu finansów

Jakie możliwości daje usługa mass collect?

Więcej szczegółów o tym, co to takiego mass collect.

Mass collect jest usługą, która pozwala na błyskawiczną weryfikację przelewów. Prezentujemy w skrócie, jak funkcjonuje mass collect i jak ułatwia organizację dużym oraz małym przedsiębiorstwom.

Mass collect – gdzie sprawdzi się ta opcja?

Działanie mass collect jest generalnie dość proste. Polega na przydzieleniu wszystkim kontrahentom unikalnego numeru rachunku, który staje się równocześnie ich identyfikatorem. Takie działanie jest pomocne wszędzie tam, gdzie w regularnych cyklach obsługiwana jest ogromna grupa klientów, czyli przykładowo w firmach telekomunikacyjnych, w szkołach prywatnych oraz wszystkich branżach, gdzie używane jest płatności abonenckie (między innymi w sieciach siłowni). Należności wpływające w usłudze mass collect trafiają na jeden firmowy rachunek bankowy, jednakże wcześniejsze przypisanie kontrahentom indywidualnych numerów rachunków umożliwia ich efektywniejszą identyfikację, bez względu na to, jaką metodą wykonali oni wpłatę (przelew z karty, tradycyjny przelew albo przelew za pośrednictwem poczty). Korzystanie z mass collect przekłada się także na mniej czasochłonne księgowanie wpłat niż w przypadku księgowania manualnego, a jednocześnie na eliminację ewentualnych pomyłek nierzadko przytrafiających w czasie tej czynności.

Czy warto korzystać z mass collect?

Choć mass collect nie jest w tej chwili dostępne we wszystkich bankach (posiadają ją m.in. BNP Paribas i wybrane banki spółdzielcze) warto przeanalizować możliwość jego wykorzystania w przedsiębiorstwie, również takim, które co miesiąc rozlicza mniej niż setki dokumentów księgowych. Stosowanie mass collect niesie ze sobą wszak kilka korzyści, takie jak oszczędność czasu pracowników działu księgowości, możliwość integracji z platformą finansowo–księgową (a zatem śledzenie na bieżąco wpływających należności) czy połączenie z oprogramowaniem Finance Automation. Taką autorską aplikacją dedykowaną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Umożliwia ona nie tylko połączenie z systemem mass collect banku, ale posiada również funkcję wysyłania przypomnień o nadchodzących terminach płatności oraz windykacji, co po jakimś czasie efektywnie zwiększa terminowość u klientów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]