Usługi z zakresu finansów

Kantor online – alternatywa dla wymiany walut w banku

Koniec jałowych poszukiwań! Kantor online znajduje się na www.kantor.pl.

Jeszcze kilka lat temu jedyną drogą wymiany waluty była wizyta w kantorze albo w placówce bankowej – te pierwsze wciąż spotkać można supermarketach czy w galeriach handlowych! Jednak w ekspresowo transformującej się rzeczywistości, ludzie chcą wymieniać waluty obce bez potrzeby ruszania się z domu i ponosząc przy tym mniejsze wydatki, skutkiem tego właśnie pojawiły się kantory internetowe, które to umożliwiają.

Jakie usługi proponuje kantor internetowy nie licząc przewalutowania?

Działanie kantoru online jest tak samo proste jak fizycznego kantoru. Nabywca wchodzi do serwisu przez założony przez siebie profil, a potem przelewa do swojego panelu kapitał, który pragnie wymienić na inną walutę. Atutem kantorów internetowych jest w szczególności to, że transakcje można zlecać w nim w każdej chwili, a sama wymiana walut ma miejsce już w godzinach pracy serwisu po aktualnych kursach, ustalanych w oparciu o dane pozyskiwane z Forex w parosekundowych interwałach, a nie – jak w przypadku fizycznych kantorów – po uśrednionych kursach, z reguły z minionej doby. Następnym i bardzo ważnym atutem kantorów online są niższe spready niż te narzucone przez placówki bankowe i kantory tradycyjne. Wymiana w tych drugich polskiego złotego (zależnie od narzuconego cennika) może prowadzić do uiszczenia spreadu w wysokości nawet 3-5%, natomiast w kantorze wymiany walut online spready zazwyczaj nie przewyższają 2%. Kantory internetowe świadczą też kilka dodatkowych usług stosowanych przez klientów, m.in. dają możliwość ustawienia transakcji odroczonej, w której klient zleca przewalutowanie po wskazanym przez niego kursie (przewalutowanie jest wykonywane dopiero wtedy, gdy ustalony przez nabywcę kurs spotka się z tym na rynku) bądź w ustalonym przez nabywcę dniu.

Doceniasz komfort w zarządzaniu funduszami? Kantor wymiany walut online jest dla Ciebie

Kantory online to opcja dla osób lubiących komfort i ogromną autonomię w dysponowaniu kapitałem. Wykorzystują je też kredytobiorcy spłacający pożyczki w walucie obcej oraz osoby uczące się lub pracujące poza granicami Polski. Lecz nim zdecydujemy się powierzyć swoje finanse kantorowi internetowemu, warto zbadać jego reputację i bezpieczeństwo, m.in. poprzez przeszukanie witryny KNF, czy znajduje się on w jej rejestrze instytucji płatniczych.

Siedziba:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]