Usługi z zakresu finansów

Kredyt obrotowy – co to takiego?

Zarówno rolnicy, jak też właściciele firm, które pragną je rozwijać, muszą inwestować w zakup innowacyjnych maszyn oraz urządzeń. Tak duże wydatki trudno jest jednak sfinansować bazując tylko na bieżącej działalności. Wyjściem z sytuacji może się w związku z tym okazać kredyt obrotowy.

Rolnicy a kredyt obrotowy

Kredyty obrotowe kierowane do rolników oferują aktualnie nie tylko banki, ale również instytucje pozabankowe. Z tego rozwiązania mogą korzystać ci rolnicy, którzy mają zbyt niską zdolność kredytową i nie mają szansy na przyznanie kredytu obrotowego przez banki. Jednak należy mieć świadomość, że często kredyty udzielane przez parabanki generują większe koszty lub zawierają nierentowne dla kredytobiorcy zapisy, dlatego nie polecamy tego rozwiązania.

O wsparcie na bieżącą działalność pod postacią kredytu obrotowego mogą ubiegać się rolnicy w bardzo różnym wieku. W przypadku kredytów przyznawanych przez instytucje nie będące bankami, formalności ograniczone są do niezbędnego minimum. To też dla niemałej grupy rolników okazuje się naprawdę dużym atutem, ale nadal wiąże się ze wzrostem ryzyka i kosztów kredytu.

Kredyt obrotowy dla firm i rolników tylko z doświadczonym specjalistą

O kredyt obrotowy ubiegają się nie tylko rolnicy, ale również właściciele firm. Kredyt tego rodzaju można przeznaczyć na finansowanie wydatków związanych z bieżącą działalnością firmy. Dokonanie odpowiedniego wyboru kredytu obrotowego może być trudne. W podjęciu decyzji bez wątpienia może pomóc mający niemałe doświadczenie pośrednik. Jego wiedza i znajomość procedur bankowych pomogą nam wybrać kredyt doskonale dopasowany do potrzeb oraz wymagań naszej firmy. Niespodziewane wydatki oraz bieżące zobowiązania finansowe nie muszą już spędzać posiadaczom firm i rolnikom snu z powiek, gdyż za sprawą kredytu obrotowego mogą oni rozwijać prowadzoną przez siebie działalność lub spłacać swoje zobowiązania. Decyzje o przyznaniu kredytu obrotowego zwykle podejmowane są błyskawicznie, bez niepotrzebnych formalności czy utrudnień. Pieniądze trafiają do rąk klientów w transzach bądź w formie jednorazowej wypłaty.