Usługi z zakresu finansów Wymiar sprawiedliwości

Kredyty frankowe a pomoc kancelarii prawnej

Kancelaria Czarniak Baszczyn z Krakowa specjalizuje się w sporach z bankami i pozostałymi instytucjami z sektora finansowego, które oferują kredyty we frankach bądź polisolokaty. Zakres usług radcy prawnego Tomasza Baszczyna oraz adwokata Pawła Czarniaka jest szeroki – obejmuje reprezentowanie klientów w sprawach umów kredytowych obowiązujących, jak również spłaconych i wypowiedzianych. Ponadto są to też postępowania o zmniejszenia salda zadłużenia, unieważnienie umów czy zwrot gotówki.

Kredyty frankowe – jaką wybrać kancelarię?

Warto zdecydować się przede wszystkim na kancelarię prawną, która prowadziła już sprawy posiadaczy kredytów we frankach. Kancelaria Czarniak Baszczyn ma doświadczenie w pomocy frankowiczom i prowadziła spory z bankami, takimi jak mBank, Raiffeisen Bank Polska, Getin Noble Bank oraz Bank Millennium. Kancelaria ta dysponuje ponad 4-letnią praktyką w pomocy prawnej frankowiczom.
Co jest najważniejsze w trakcie wyboru kancelarii wyspecjalizowanej w kredytach frankowych? Ważne, aby pierwszym krokiem – przed przystąpieniem do jakichkolwiek innych działań – była staranna analiza umowy kredytowej. Oprócz umowy przejrzenia wymagają też inne dokumenty – aneksy i regulamin. Na każdym etapie takiego postępowania kancelaria powinna służyć merytorycznym wsparciem i wiedzą, a także pomocą w przygotowywaniu różnego typu dokumentów: reklamacji, pozwu, zawezwania do próby ugodowej i innych.

Kredyty frankowe – pozew przeciwko bankowi

Dobrze przeprowadzone postępowanie sądowe może w rezultacie doprowadzić do unieważnienia lub odfrankowienia kredytu we frankach. Każdy kto posiada kredyt we frankach i pragnie go np. przewalutować, powinien skorzystać z profesjonalnej pomocy w sporządzeniu pozwu przeciwko bankowi o kredyt we frankach. Kancelaria Czarniak Baszczyn dochodzi zwrotu nadpłaconych rat, występuje do sądu o uznanie za niewiążące klauzul umownych przewidujących dowolne przeliczanie kredytu we frankach, a nawet – w określonych przypadkach – doprowadza do unieważnienia umowy kredytowej.