Usługi z zakresu finansów

Nie wpadnij w spiralę zadłużenia – kredyt konsolidacyjny bez BIK

Rozsądne korzystanie z produktów finansowych (oferowanych zarówno przez instytucje pozabankowe, jak i banki) nie jest niebezpieczne. Problemy z ich spłatą i zagrożenie dla naszej płynności finansowej mogą jednak pojawić się, jeśli z kredytów i pożyczek korzystamy w sposób nieodpowiedzialny, zaciągając wiele zobowiązań jednocześnie. W takich sytuacjach nie musimy być jednak skazani na wpadnięcie w spiralę zadłużenia – możemy wykorzystać rozwiązania przygotowane z myślą o ludziach takich jak my. Jednym z nich jest kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych.

Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych – na czym polega?

Jak wielu czytelników na pewno zdaje sobie sprawę, kredyt konsolidacyjny polega na tym, że kredytodawca spłaca wszystkie dotychczasowe zobowiązania klienta, dzięki czemu ten, zamiast płacić wiele różnych rat, spłaca jedną, zwykle dużo niższą niż łączna wartość poprzednich. Kredyty konsolidacyjne dla zadłużonych są więc opcją nie tylko wygodniejszą (nie muszą oni pamiętać o przygotowaniu kilku różnych przelewów), ale też zdecydowanie opłacalną niż osobna spłata wszystkich zobowiązań. Są one udzielane zarówno przez banki, jak i przez firmy pożyczkowe, ale warto mieć na uwadze, że firmy pożyczkowe łączą niemal wyłącznie kredyty bankowe.

Jak znaleźć najkorzystniejsze kredyty konsolidacyjne?

Kredyty dla zadłużonych dla nieposiadających zdolności kredytowej są łatwo dostępne. Może to dla klientów może przekładać się na spore trudności, związane z odnalezieniem najkorzystniejszej oferty. By ich uniknąć, warto skorzystać z pomocy dobrego doradcy finansowego. Dzięki znajomości branży znajdzie on oferty instytucji, które przyznają finansowanie osobom takim jak my, a w razie potrzeby zasugeruje kredyty konsolidacyjne bez zdolności kredytowej.