Usługi Usługi z zakresu finansów

Biuro rachunkowe – czym się zajmuje?

Uzyskaj rzetelną pomoc profesjonalistów z biura rachunkowego Katowice, skieruj się tutaj.

Dopilnowanie finansów w niewielkich przedsiębiorstwach jest zwykle źródłem niemałych problemów. Niewielkie podmioty zwykle nie są w stanie zatrudnić specjalistyksięgowego na etat, zaś ich szefowie nie zawsze potrafią starannie zarządzać finansami. Na szczęście rozwiązanie tej sytuacji jest łatwiejsze niż mogłoby się to wydawać – należy tylko zdecydować się na skorzystanie z usług oferowanych przez biuro rachunkowe. Co jednak w ten sposób zyskamy? Jak zyskać pewność tego, iż poziom usług okaże się satysfakcjonujący?

Mocne strony korzystania z pomocy biura rachunkowego

Na współpracę z biurem rachunkowym powinniśmy postawić przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo finansów. Kiedy powierzymy finanse przedsiębiorstwa ekspertom od księgowości, zyskamy pewność, iż konsekwencją potencjalnych kontroli wykonywanych przez fiskusa nie będzie wystawienie kary. Pomoc świadczona przez biuro rachunkowe to także oszczędność pieniędzy oraz pracy – nie trzeba zajmować się finansami samodzielnie, ani najmować do pracy specjalisty na pełen etat. Warto również nadmienić o wygodzie, jaką daje taka współpraca. Współcześnie nie trzeba już codziennie jeździć osobiście do biura rachunkowego, ponieważ dużo spraw można koordynować z księgowym używając e-maila.

Jak wybrać biuro rachunkowe?

Wybierając biuro rachunkowe nie można kierować się wyłącznie kosztami obsługi – dziwnie niskie ceny usług często oznaczają ich niższą jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego sprawdźmy, czy jego eksperci zdobyli odpowiednie uprawnienia, np. certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wystawiało Ministerstwo Finansów do 2014 r. bądź certyfikat księgowego wystawiany przez CIK (Centrum Informacji Księgowej). Dobrze też, jeśli biuro rachunkowe poza obsługą zagadnień z zakresu finansów, oferuje dodatkowo usługi kadrowe, takie jak opracowanie umów o pracę, dzieło i zlecenie, prowadzenie kart urlopowych pracowników czy rozliczanie wynagrodzeń za czas choroby.

Siedziba:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]